Chcete pracovat pro Mossad? Hledá nové agenty

Chcete pracovat pro Mossad? Hledá nové agenty
Autor fotografie: wikipedie|Popisek: Ilustrační foto
23 / 09 / 2014, 10:15

Zdroj: Echo24 / ARUTZ SHEVA / MOSSAD / Izraelská zpravodajská služba včera spustila nové webové stránky pro nábor nových agentů.

Mossad, izraelská tajná zpravodajská agentura, včera spustila webové stránky k náboru nových agentů, "se zájmem o skrytou obranu židovského státu proti jeho nesčetných nepřátelům".

V tiskovém prohlášení ředitel Mosadu Tamir Pardo uvedl: "Stát Izrael odolával a odolává každý den významným hrozbám,....musíme získat mezi nás nejlepší lidi, aby mohl Mossad i nadále ochraňovat samotnou existenci státu Izrael....Tajemství úspěchu Mossadu je v kvalitním lidském potenciálu."

Na webových stránkách je umístěna aplikace, kde jsou testovací otázky: 

  • Vyberte tři vlastnosti, které vás nejlépe popisují
  • Vyberte si obrázek, který nejlépe zachycuje, jak trávíte svůj volný čas
  • Vyberte dva hlavní důvody, proč uvažujete o vstupu do Mossad? 
  • Co ovlivňuje vaši motivaci?
  • Jak obvykle trávíte svoji dovolenou?
  • Jaká je vaše vysněné zaměstnání?

Po vyplnění podrobných osobních údajů a přiložení životopisu, je formulář odeslaný a nezbývá než čekat...

Propagační video zde:

Institut pro výzvědné a zvláštní operace- Mossad je zpravodajská služba Izraele (rozvědka) a činnost zahájila 1. dubna 1951. Název Mossad má od roku 1963. Do jeho kompetence spadá sběr informací, plánování a provádění zvláštních operací mimo území Státu Izrael a dále pak koordinace všech aktivit zpravodajských služeb Izraele v zahraničí (zdroj).

Mossad se proslavil například únosem nacistického válečného zločince Adolfa Eichmanna z Argentiny (zdroj), nebo likvidací osob ve vedení palestinské teroristické skupiny Černé září, která v roce 1972 zavraždila jedenáct izraelských sportovců na Mnichovské olympiádě.  

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.