Chcete si nabít mobil ve vyhlášené vídeňské kavárně? Tak zaplaťte

Chcete si nabít mobil ve vyhlášené vídeňské kavárně? Tak zaplaťte
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: kavárna
18 / 02 / 2017, 14:30

Majitelka vyhledávané kavárny se rozhodla k neobvyklému kroku

Majitelka vídeňské kavárny, která sídlí ve slavném Hundertwasserhausu pojmenovaném po architektovi Friedensreichovi Hundertwasserovi, se rozhodla účtovat poplatek těm zákazníkům, kteří se rozhodnou v jejím podniku nabít své mobilní telefony, tablety či notebooky.

související: VIDEO: Nacistická kavárna kvůli protestům končí. Turisté si ji ale oblíbili

Přirážka činí jedno Euro a dokonce je uvedena jako zvláštní položka na účtence. Majitelka vyhledávané kavárny si již několik let stěžovala, že turisté, kteří její podnik navštíví, spotřebovávají až příliš elektřiny.

„Turisté, to je pořád elektřina, elektřina, elektřina. Nezlobte se, ale kdo to za mě zaplatí?“ postěžovala si agentuře Reuters majitelka kavárny Galina Pokorny. 

Proto ,,symbolický" poplatek zavedla pro ty hosty, kteří se v kavárně zdrží přes hodinu.

„Je to stále víc a víc extrémní. Lidé přijdou a myslí si, že všechno je dostupné a zadarmo. Provozuji kavárnu, ne internetovou kavárnu,“ uvedla pro Reuters Pokorny, jejíž poplatek je v okolí Vídně spíše kuriozitou.

 

Zdroj: reuters.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.