Chcete teplé jídlo až domů? Džihádista, který pobýval i v Praze, vám ho přiveze

Chcete teplé jídlo až domů? Džihádista, který pobýval i v Praze, vám ho přiveze
Autor fotografie: flickr.com|Popisek: muslim
16 / 05 / 2017, 18:00

V Londýně pracuje ,,nerušeně" jako řidič pro jednu londýnskou restauraci fanatický džihádista, který byl pravou rukou nenávistného kazatele Anjema Choudaryho, a schvaluje teroristické útoky.

Čtyřiatřicetiletý islamistický extrémista Abu Rayah bojoval v Sýrii po boku fanatických džihádistů. Nyní je zpět ve Velké Británii a pro restauraci ,,Just Eat" rozváží teplá jídla lidem až domů.

Přes své ilegální aktivity Bezpečnostní či policejní orgány jeho návrat evidentně nezaznamenaly. Je jedním ze 400 Britů, kteří se vrátili z bojišť v Sýrii. Tam strávil čtyři měsíce. Jediným trestem pro Rayaha bylo zrušení jeho britského pasu, jinak žije v Londýně bez omezení.

Rayah byl představitelem dvou extrémistických organizací, ,,Al-Muhajiroun" a ,,Muslimové proti křižákům". Ta například oslavovala teroristické útoky z 11. září 2001 a hrozila také spálením podobizen prince Williama a jeho ženy Kate při jejich svatebním dnu. Rayah byl mluvčím této organizace, která podporovala světový terorismus.

Džihádista se pak objevil v mnoha propagandistických videích a často byl vyfocen po boku radikálního imáma Anjema Choudaryho. Předtím, než se vrátil Rayah do Evropy, tak pobýval i v Praze, Varšavě či Bulharsku, odkud byl deportován, protože byl podezřelý z teroristických hrozeb.

Restaurace ,,Just Eat", pro kterou džihádista pracuje, zatím situaci kolem svého zaměstnance nekomentovala. Uvedla jen vyhýbavě, že Rayaha ,,přímo" nezaměstnává.

 

psali jsme:

Šok z Británie! Z 12-ročného migranta sa vykľul 21-ročný džihádista. Pestúnska matka je zdesená

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace