Popisek: Ilustrační foto
Ruská propaganda otevřeně vyhrožuje Turecku a NATO.
Anglická mutace serveru sputniknews.com zveřejnila 15. prosince článek pod názvem "Chcete válku? Rusko je připraveno". Komentátor upozorňuje na neúspěchy USA a koaličních sil v boji proti IS.
Tvrdí, že Pentagon se nyní zabývá tím, stejně jako ve vietnamské válce, jak eskalovat napětí v Sýrii a Iráku ("Syraq"). V severní Sýrii už operuje 50 příslušníků jako "poradců" syrských Kurdů (YPG-lidových obranných jednotek) , a "umírněných" sunnitů. V překladu to však znamená, že jim radí, co chce Washington. Bílý dům oficiálně tvrdí, že tyto speciální jednotky "podporují místní síly" (Obamova slova) v přerušení zásobovacích tras vedoucích k "hlavnímu městu chalífátu" - Rakkě.
Článek byl zveřejněn ve stejný den, kdy byl v Moskvě americký ministr zahraničí John Kerry a jednal i o situaci v Sýrii.
Dalších 200 příslušníků speciálních jednotek chtějí Spojené státy vyslat do Iráku co nejdříve a údajně proto, aby "se zapojili do přímého boje" proti vedení IS, které je nyní v Mosulu.
Podle sputniknews "Každý ví, že se Washington nikdy nevzdá strategického ropného bohatství na Blízkém východě."
Všechny americké snahy o koordinaci vojenských sil jsou pouhé "teorie" a k tomu se ještě do bojů proti IS přidala "okázalá islámská" koalice 34 muslimských zemí (ovšem bez Íránu) vedená wahhábovskou Saúdskou Arábií.
Pozn. redakce: "Wahhábisté sami sebe navíc vidí jako jediné nositele pravého nezkaženého islámu, přičemž vyznavači ostatních islámských škol jsou těmi radikálnějšími jedinci označováni za nevěřící. Tato škola je tak vrcholně nepluralitní. Zdroj: Wikipedia
V Sýrii v současnosti operují koaliční síly ruské, syrské, íránské, irácké armády a Hizballáhu (tzv-"4+1"), potom koalice vedená Spojenými státy, jakési "mini NATO", potom ještě koordinují útoky Rusko a Francie. A nakonec i poslední "islámská šaráda" vedená Saúdy. To je ohromující počet různých koaličních armád a aliancí, které existují od "několika hodin" po několik měsíců.
V další části článku autor otevřeně útočí proti Turecku jako členskému státu NATO. Je zajímavé, že ten samý server zveřejnil a odsoudil protiruské články v americkém tisku, ale přitom sám dělá totéž.
Americká média, podle serveru cz.sputniknews.com stále pokračují v odsuzování „špatného chování“ Vladimira Putina vůči Sýrii, Ukrajině a dokonce Turecku, které sestřelilo ruské letadlo. Moskva je, podle jejich názoru, stejně jako dřív ze všeho vinna, a otázka je jen v tom, jak ji lépe a spolehlivěji izolovat. Server to dokládá na článcích zveřejněných v americkém tisku.
Potom tu ještě máme Turecko, které hraje "začarovanou dvojí roli", píše autor. Napětí mezi Ruskem a Tureckem neustále roste a dokud nezmizí tento tlak, vyhlídky na integraci Turecka do EU jsou minimální. Ruské tajné služby mají zcela určitě připraveny všechny možné scénáře, které se týkají přítomnosti turecké armády na syrských hranicích, stejně jako možné reakce na uzavření průlivu v Bosporu a Dardanelách pro ruské válečné lodi přepravující vojenský materiál do Sýrie.
Turecko drží Rusko pod krkem. Ve hře jsou úžiny Bospor a Dardanely
Erdogan snad nebude tak hloupý, aby poskytl Rusku další "casus belli" (latinský výraz z mezinárodního práva, který označuje incident, událost nebo skutečnost postačující jako důvod k vyhlášení války). Moskva však nehodlá nic riskovat. Pokud Turecko, jako člen NATO, zaútočí proti ruským pozicím, Putin má jasno. Pokud by byly ohroženy ruské konvenční vojenské síly, Rusko použije jaderné zbraně.
Pokud se Ankara rozhodne pro "sebevražednou misi" a sestřelí další Su-24 nebo Su-34, Rusko jednoduše vyčistí vzdušný prostor po celé hranici prostřednictvím svých S-400s.
Pokud Ankara pod hlavičkou NATO bude reagovat tím, že turecká armáda zaútočí na ruské pozice v Sýrii, Rusko použije jaderné zbraně, a to nejen v Sýrii, ale potenciálně i v Evropě. A použití nukleárních raket není vyloučeno ani v případě uzavření Bosporu.
Sputniknews srovnáná situaci v Sýrii se Sarajevem v roce 1914. Podle něj Pentagon od poloviny roku 2014 spouští různé válečné hry a scénáře, které mají proti sobě "poštvat" NATO a Rusko. Všechny scénáře byly pro NATO "příznivé", ale všechny simulace ukázaly jediného vítěze - Rusko.
To je podle ruského serveru také důvod, proč Erdoganovo nevyzpytatelné chování ve skutečnosti nechává v klidu jak Washington tak Brusel. Pentagon si je velmi dobře vědom síly ruské armády. Rusko disponuje raketovým systémem SS-18, v kódovém označení NATO jako "Satan", který nese 10 hlavic, každá o síle od 740 do 1000 kilotun, což je dost na zničení území o velikosti státu New York.
Další systémem je Topol M ICBM, nejrychlejší raketový systém dosahující rychlosti 21 Machů, proti němuž neexistuje žádná obrana. Pokud je raketa odpálena z Moskvy, dopadne v New Yorku za 18 minut a v Los Angeles za 23 minut. Stejně tak ruské ponorky jsou schopné zasáhnout cíle v USA během jedné minuty.
Naopak protiraketový systém S-500 je schopen ochránit rusko před útokem řízenými střelami. Moskva připouští, že S-500S bude uveden do armády až v roce 2016, ale fakt, že S-400S bude brzo dodán do Číny, znamená, že S-500S má Rusko již k dispozici. Proti tomuto systému je protiraketový systém Patriot srovnatelný asi jako rakety V-2 z dob druhé světové války. Dokonce bývalý poradce amerického šéfa námořních operací uvedl, že celá protiraketová obrana USA je bezcenná.
Rusko má rovněž flotilu nadzvukových bombardérů Tupolev Tu-160S; které mohou vzlétnout z leteckých základen hluboko v ruském vnitrozemí, přeletět přes severní pól, a vypustit rakety s jadernými hlavicemi z bezpečných vzdáleností přes Atlantik, a ještě se vrátit se domů a dívat se na útok v televizi.
Rusko je schopné ochromit prakticky každou předsunutou základnu NATO s malými jadernými zbraněmi. Není to náhoda, že Rusko v posledních měsících testovalo dobu odezvy NATO. Například rozmístění S-400S v Kaliningradu, by ochromilo všechny letecké operace NATO hluboko uvnitř Evropy. Autor končí článek otázkou: "Jak myslíš Erdogane a NATO; chcete ještě jít do války?"
Zdroj: sputniknews.com