Chovanec hrotí vztah ČSSD k ANO. Tyranosaurus slábne

Chovanec hrotí vztah ČSSD k ANO. Tyranosaurus slábne
Popisek: Ilustrační obrázek
27 / 01 / 2018, 12:00

Nejmocnější muž ČSSD Milan Chovanec dělá vše proto, aby před blížícím se sněmem ,,socdemáků" spálil všechny mosty k ANO.

Hysterická medializace, lépe řečeno zuřivé prohlášení Chovance pro média, že ANO bude s ČSSD jednat až po sněmu ČSSD, je evidentně vyvolaná strachem exministra vnitra o to, aby sněm ,,socanů" takzvaně nevyměkl a nepřipustil vládu s ANO včele s obviněným premiérem. Jindy tichá síla Chovance se proměnila v hlasitou slabost, která citlivým aparatčíkům v socdem sděluje, že jejich Tyrannosaurus rex slábne. Proc ostřílený politik ztrácí nervy? Důvody jsou tři.

1) Chovanec nese více než politickou odpovědnost za trestní stíhání Babiše. Babiš podobně jako prezident Zeman nezapomíná a tvrdě se mstí i za cenu, že si na sladkou pomstu musí léta počkat. Chovanec ví, že Česká pošta, ale i IT zakázky na vnitru skrývají řadu problémů, kde dohledat vinu ministra a vést proti němu trestní stíhání je jen otázkou odhodlanosti policistů se tímto směrem pustit. A tak záhy kriminializovaný Babiš může kriminalizovat Chovance, který kriminalizaci Babiše minimálně obhajuje.

2) Chovanec bojuje za své lidi na vnitru a u policie. Současný ministr vnitra je více člověk Martina Nejedlého než Babiše. Proto také ČSSD ani Chovanec na současného ministra vnitra příliš neutočí. Je ale také známo, že v druhé vládní variantě současný ministr vnitra nebude. ČSSD chce po ANO, aby vnitro nepatřilo ANO. Chovanec chce prostě udělat maximum proto, aby o své lidi na vnitru a z policie nepřišel.

3) Pokud Chovanec o své lidi na vnitru přijde hrozí mu nejen mnohem více trestní stíhání než doposud, ale přijde i o svou moc uvnitř strany. Snaha o kriminalizaci prvního muže českého sportu Jansty je často v zákulisí popisována jako boj táborů uvnitř ČSSD. A tak Chovanec se možná dnes více boji svých spolustraníků než Babiše. Ale jednoznačně nejvíce se musí bát o to, že se jeho straničtí oponenti s Babišem spojí. Ba hůř pro Chovance, Chovanec ví, že už se tak stalo.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.