Chovatel prasat a mystik Roubal byl odsouzen za pět vražd, ale má jich na svědomí kolem patnácti, nebo také žádnou. Spravedlnost přivítal samostřílem

Chovatel prasat a mystik Roubal byl odsouzen za pět vražd, ale má jich na svědomí kolem patnácti, nebo také žádnou. Spravedlnost přivítal samostřílem
Popisek: Ivan Roubal
04 / 04 / 2018, 18:30

Ivan Roubal (1951 –2015) působil v náboženské společnosti Svědků Jehovových. Tu však pro vnitřní rozpory koncem 80. letech opustil a vydal se vlastní cestou s ambicí vybudovat vlastní kult.

Když si pro něj přišli, přivítal je samostřílem. Zemřel jako doživotně odsouzený ve věznici Karviná poté, co se mu udělalo špatně.

Roubal byl duchovně založený, byl silná introvertní osobnost s dusivě extrovertními rysy. Až do své „proměny“ v roce 1991 se živil jako pomocník strojvůdce, vlakový průvodčí, topič v kotelně, dřevorubec, zootechnik. Byl též táta od rodiny. Někdo, kdo hledá.

K jeho proměně došlo takto: V roce 1991 si pronajal opuštěnou chalupu u Čachrova u Plzně. Zde - po několika zednických úkonech – prozřel, když se uzřel v náruči přírody. Padla tma a stromy zašuměly, že jsou tu i jiné dimenze - a on je pánem lesa - všehomíra.

psali jsme: Lesník Josef Svoboda (†43) zabil pod tlakem své nevěrné manželky Drahomíry své čtyři syny. Drahomíra unikla smrti jen o vlásek. Lesník pak skočil ze skály

Svůj hrad pojmenoval Pohádka, svou vědmu krbem. Zabydlel se tu a začal chovat prasata, tyto mimořádně inteligentní tvory, kteří mu byli též médii, mostem mezi touto a jinou, vyšší realitou.

Výpravčí Roubal, bývalý jehovista, chodil rád meditovat do svého soukromého vepřína v lůně matky přírody. A pak se to stalo.

První obětí „nového“ Roubala se z stal na sklonku roku 1991 místní podnikatel s německými kořeny František Heppner, který se Roubalovi svěřil s fantastickým nápadem postavit si u hranic s Německem vodní pilu.

Co na tom, že v okolí skoro nic neteče a nejbližší vodní zdroj je odsud pidinádrž Nýrsko.

Krátce po setkání s Roubalem snílek Heppner zmizel a sním i jeho ruská přítelkyně Olga. Jejich těla se nikdy nenašla - a kde není tělo, není ani vrah. Možná jen zabloudili v lese...

Krátce na to vyjíždí z Prahy směr Plzeň taxikář Strnad a s ním auto řízené Roubalem. Proč jeli, kam jeli? Strnadovo tělo našli v kanalizaci u obce Zákupy.

Roubal měl najednou auta tři. Svoje, Heppnerovo a Strnada. Jeho vozový park se rozrůstá, zůstává však zůstává mimo pozornost okolí, protože usedlost Pohádka je na samotě.

Na konci roku 1992 jezdí Roubal dalším, novým autem. Původně patřilo zlatníkovi Horkému z Prahy. Ten zmizel beze stopy, takže se neví, co se vlastně stalo.

psali jsme: Henry Lee Lucas a jeho skleněné oko: Opravdu postupně zabil 3 tisíce lidí, nebo se jen přiznával k cizím vraždám, protože si chtěl zakouřit?

Brzy na to se našlo v rybníce tělo jakéhosi Suchánka, který bývá zmiňován v souvisosti s Roubalem, ale tato vazba nebyla nikdy prokázána, stejně jako to, zda měl auto.

Roubalova usedlost Pohádka

Roubalova usedlost Pohádka

V roce 1993 byl v Praze-Letňanech nalezen ve svém bytě mrtvý Václav Dlouhý, prodejce pornofilmů. Byl svázán do kozelce a kolem krku měl utaženou smyčku. Vazba na Roubala, ač byl spojován s touto vraždou, zůstává záhadou.

V březnu 1994 se Roubal ze svého sídla Pohádky vypravil do obchodu s auto v suterénu vinohradského domu Pod Zvonařkou 4. Není jisté, co se zde odehrálo. Možná šlo jen o koupi zpětného zrcátka.

Na konci jsou však tři lidé svázaní do kozelce a chovatel prasat Roubal z usedlosti Pohádka, odcházejíci středem. Dva ze tří se udusili, třetí podal svědectví. Když Roubala zatýkali, přivítal je samostřílem. Jeho prasata byla prodána na maso.

Příběh Ivana Roubala připomíná kauzu „nejproduktivnějšího vraha v dějinách USA“ Henry Lee Lucase. Ten se přiznal k vraždám tři tisíc lidí, ale možná spáchal jednu – vraždu vlastní matky.

A to je konec Pohádky.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Defence - tanky, lodě,  letadla, obrněné vozy. Jaké jsou nejnovější trendy ve zbrojním a obranném průmyslu? S námi víte více

 

Autor: hop

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.