Chovejte se normálně, nebo si jděte, vzkazuje migrantům nizozemský premiér

Chovejte se normálně, nebo si jděte, vzkazuje migrantům nizozemský premiér
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: Mark Rutte
27 / 01 / 2017, 16:00

Nizozemský předseda vlády Mark Rutte vzkázal migrantům, kteří se chtějí ucházet v Nizozemí o azyl, aby se zde chovali slušně.

V opačném případě, když nebudou respektovat zákony a zvyky přijímací země, tak mohou odejít. Rutteho poselství jen několik měsíců před volbami má signalizovat fakt, že i když je Nizozemí liberální zemí, pokud někdo nerespektuje jeho zákony, není pro něho zde místo.

Rutt publikoval svůj vzkaz v několikerých novinách, přičemž vyzdvihl především hodnoty, na nichž stojí Evropa. ,,Musíme aktivně bránit naše hodnoty", napsal v souvislosti s migrační vlnou, která se nezastaví ani v tomto roce.

víme více: Boris Johnson navrhuje udělit amnestii těm imigrantům, kteří žijí Ve Velké Británii přes deset let

,,Chovejte se normálně, nebo jděte pryč", pokračoval nizozemský předseda vlády, který je ve funkci od roku 2010. Rutte chápe hlasy těch, kteří v zemi nechtějí migranty, kteří se nedokáží či nechtějí přizpůsobit nizozemským zákonům a zvykům. Jak napsal, dokáže se do nich vcítit a ,,má ten samý pocit".

Nesouhlasí však s názory, které hlásá Geert Wilders a jeho strana pro svobodu. Wilders naopak označil Rutteho jako ,,muže otevřených hranic", masové imigrace, azylové tsunami a dalšími posměšky. Podle Wilderse je Rutte jedním z hlavních viníků příchodu masové vlny migrantů.

 

psali jsme: 

Švédský demokrat vmetl komunistovi: Žijete v etnicky homogenní čtvrti, vás se imigrace netýká!

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace