Chráníte svůj pozemek dostatečně?

Chráníte svůj pozemek dostatečně?
Autor fotografie: ABBAS, a.s.|Popisek: Díky perimetrii odhalíte narušitele předtím, než se dostane do objektu
08 / 09 / 2015, 07:45

Zranitelnost objektu je definována už na jeho perimetru, což je první linie bezpečnosti. Perimetrické systémy přesně odhalí případné narušitele, ověří a poté oznámí vniknutí a následně zahájí správnou reakci na narušení.

Fyzická ostraha a perimetrie

Fyzická ostraha má své opodstatnění, ale u větších objektů je velice těžké zajistit, aby byli pracovníci ostrahy neustále rozmístěni po celém obvodu. Proto je vhodné typy ochran kombinovat. Pro detekci narušení můžete zvolit vhodný perimetrický systém, ten doplnit kamerovým systémem pro vizualizaci a potvrzení vzniklého poplachu a následně vyhodnotit situaci pracovníkem fyzické ostrahy. Ten na vzniklou situaci reaguje dle předepsaných postupů.

Díky perimetrii odhalíte narušitele předtím, než se dostane do objektu

Perimetrickou ochranu dělíme na několik procesních fází:

Detekce narušitele

Obvod pozemku (chráněné oblasti) by měl být v první řadě ohraničen zdí, plotem nebo jinou mechanickou zábranou, která jasně definuje hranici pozemku. Pokud ovšem narušitel nerespektuje tuto hranici, je nutné následně detekovat, že se ji chystá překonat. K této detekci nám slouží několik druhů a typů perimetrických systémů, které se vždy vhodně volí dle několika kritérií, kterými jsou například parametry a provozní vlastnosti objektu.

Z těch základních můžeme definovat například venkovní PIR detektory (ADPRO-E), IR brány / bariéry (BIRIS), mikrovlnné bariéry (MantaCoral) a detektory (Murena), plotové systémy (SIOUXV-Alert) a zemní systémy (Multigard), laserové detektory (PLS).

Správný výběr a návrh technologie je od začátku základním prvkem stabilní a funkční ochrany vašeho pozemku.

Zabránění vstupu neautorizovaným osobám

Hlavním cílem jakéhokoliv bezpečnostního perimetru je včasné odhalení neoprávněných osob při vstupu do objektu. Na hranicích pozemku bývá jeden nebo více vchodů, které je potřeba vzít v úvahu v rámci zabezpečení.

Pro tyto situace je vhodným pomocníkem přístupový systém (nebo kombinace přístupového a zabezpečovacího systému) s přímou vazbou na perimetrické systémy. Pomocí těchto technologií je povolen vstup do objektu pouze autorizovaným osobám s možností definice časových zón přístupu.

Díky perimetrii se do objektu dostanou pouze autorizované osoby

Reakce na vzniklou situaci

Perimetrická ochrana také musí správně reagovat na vzniklou situaci, tedy vyhodnotit, co se stalo a co je potřeba dále udělat. Pro spolehlivou detekci je nutné bezchybně navrhnout a správně nainstalovat perimetrický systém, pro správnou verifikaci je potřeba dobře zvolit a naistalovat kamerový systém, a proto, aby celý systém byl 100% účinný, je nutné i správně reagovat na vzniklou situaci.

V každém objektu můžou být procesy nastaveny jinak, ale je vždy nutné, aby vedly k tomu, že bude narušitel odhalen a bude mu znemožněna další cesta dovnitř objektu.

Perimetrie chrání vaše soukromí

Perimetrický systém je velice účinný nástroj k zajištění bezpečnosti celého objektu a osob uvnitř něj. Systém perimetrické ochrany detekuje narušitele již na hranici pozemku, informuje vás o narušení, aniž by byl narušitel uvnitř pozemku a tím poskytuje dostatek času reagovat na vzniklou situaci. Může zabránit škodám na majetku nebo zdraví osob a dokáže více ochránit vaše soukromí.

Chcete se dozvědět další informace o perimetrických systémech? Podívejte se na katalog nebo kontaktujte firmu ABBAS, rádi vaše dotazy zodpoví.

Zdroj: ABBAS, a.s., Edisonova 5, 612 00 Brno, www.abbas.cz

 

Tagy článku