Chtěli se prokopat do trezoru banky, místo toho skončili v její kuchyni

Chtěli se prokopat do trezoru banky, místo toho skončili v její kuchyni
Autor: Pixabay.com/cs|Popisek: trezor
09 / 01 / 2017, 09:00

Podle vyšetřovatelů se prý jednalo o ,,chybu ve výpočtu".

Policie v chilském městě Vina del Mar objevili v budově banky hluboký, asi pětadvacet metrů dlouhý tunel. Dva amatérští zloději se tímto způsobem chtěli dostat přesně do místa, kde se nachází bankovní trezor.

Tunel byl však objeven jedním z bezpečnostních pracovníků banky, který vše nahlásil policii.

Hloubení tunelu začalo na záchodech banky a mělo v ideálním případě pro zloděje končit přímo u sejfu. To se však nestalo, když tunel nakonec kvůli ,,chybě ve výpočtu" skončil v kuchyni. Zloději nakonec minuli svůj cíl o tři metry.

Policie po dvou neúspěšných zlodějích zatím pátrá.

 

související:

Na Islande odsúdili bankárov na 46 rokov väzby, za krach banky

 

Zdroj: noz.de

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace