Chytneme vás, zavřeme, a bude to na dlouho, vzkázal teroristům australský premiér

Chytneme vás, zavřeme, a bude to na dlouho, vzkázal teroristům australský premiér
Autor fotografie: wikipedie|Popisek: Ilustrační foto
26 / 09 / 2014, 14:15

Australský premiér Tony Abbott na půdě parlamentu vystoupil s velmi radikálním postojem vůči teroristům.

Spolu s tím premiér informoval, že několik desítek Australanů  bojuje po boku teroristů v zahraničí. I přesto čelní představitel ostrovního státu uvedl, že boj proti terorismu ještě posílí. A není sám, kdo silná slova a činy použil. 

Austrálie odhaduje, že v Iráku a Sýrii po boku islamistů bojuje asi 60 jejích občanů. Další zhruba stovka Australanů radikály podporuje formou verbování bojovníků nebo jim poskytuje financování.

Ve čtvrtek australská policie zadržela při rozsáhlé protiteroristické operaci 15 lidí podezřelých z plánování násilného útoku na australském území. Teroristé chtěli zřejmě v Sydney unést náhodného občana a setnout mu hlavu. Akce proběhla jen několik dnů poté, co bylo v Austrálii vydáno varování před teroristickým útokem, kterého se měli dopustit místní stoupenci radikální extremistické skupiny Islámský stát.

Boj proti islamistům sílí v celém světě poté, co někteří z nich před kamerou zavraždili (podle svých slov) příznivce západu. Jako například učitele či charitativního pracovníka. Amerika, Británie, Francie či Belgie navrhují společný postup na Islámský stát, a to především pomocí dronů, bezpilotních letounů.

Zvláště Američané pokračují v náletech na radikály z Islámského státu v Iráku a Sýrii. Spolu se svými spojenci z arabských zemí podnikli dalších pět útoků, které si vyžádaly doposud neupřesněný počet obětí.

Psali jsme také:

Buňka al-Kaidy Khorasan je větším nebezpečím pro Evropu i USA než Islámský stát

Islámský extremismus v Evropě aneb Evropo, budeš platit, vyhlazení je na programu!

Islámská hrozba mění svět

Německý občan poprvé obviněn z účasti v extremistické skupině islámský stát

Francouzský ministr vnitra: stovky našich občanů bojují v teroristických skupinách islámského státu v Iráku a Sýrii

Německý ministr vnitra zakázal činnost teroristické organizace "islámský stát"

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.