CIA vytvořila zvláštní jednotku na sledování KLDR

CIA vytvořila zvláštní jednotku na sledování KLDR
Popisek: vlajka Severní Koreje
11 / 05 / 2017, 14:30

Americká Ústřední zpravodajská služba (CIA) zřídila zvláštní jednotku, jejímž úkolem bude sledovat Severní Koreu. Zabývat by se nové středisko mělo hlavně hrozbou, která plyne z programu vývoje balistických raket a jaderných zbraní této východoasijské země, informovala dnes americká tajná služba.

V novém Středisku korejské mise (KMC) se soustředí všichni odborníci CIA na Severní Koreu. Spolupracovat budou úzce i s experty z dalších tajných služeb. Půjde o první jednotku v rámci amerických tajných služeb, která se bude věnovat pouze jedné zemi.

,,Vytvoření Střediska korejské mise nám umožní... efektivně řídit snahy CIA v boji proti vážným hrozbám, kterým jsou Spojené státy a jejich spojenci vystavěni ze strany Severní Koreje," uvedl šéf CIA Mike Pompeo.

Severní Korea je podle vlastních prohlášení připravena kdykoli zopakovat test jaderných zbraní, kterých zřejmě od roku 2006 provedla již pět, z toho dva v loňském roce. Před časem KLDR odpálila také další balistickou raketu.

Napětí na Korejském poloostrově se v posledních týdnech vyostřilo. Americký prezident Donald Trump zvýšil od svého lednového nástupu k moci tlak na Pchjongjang a nevyloučil ani vojenský zásah. Zároveň uvedl, že je ochoten se "za příhodných okolností" setkat se severokorejským vůdcem Kim Čong-unem. KLDR na počátku května CIA obvinila, že osnovala spiknutí s cílem Kim Čong-una zavraždit.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace