Čile zasiahlo zemetrasenie s magnitúdou 7.7, úrady varujú pred tsunami

Čile zasiahlo zemetrasenie s magnitúdou 7.7, úrady varujú pred tsunami
25 / 12 / 2016, 16:15

V nedeľu bolo zaznamenané zemetrasenie s magnitúdou 7,7, v južnom Čile. Úrady teraz varujú pred tsunami.

V okruhu do 1000 kilometrov od epicentra, varujú úrady pred tsunami.

Americká geologická služba USGS informuje, že epicentrum bolo približne 40 kilometrov juhozápadne od prístavného mesta Quellon, v hĺbke 33 kilometrov.

Národný núdzový úrad ministerstva vnútra, vyzval ľudí v pobrežných oblastiach, aby opustili územie, kvôli hrozbe tsunami.

Prvé vlny už údajne pobrežie pri meste Quellon zasiahli, avšak jednalo sa len o vlny do výšky 2 metrov.

Zdroj: Twitter, Rt.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace