Cílem atentátníků mohl být i belgický premiér Michel

Cílem atentátníků mohl být i belgický premiér Michel
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: belgičtí vojáci
31 / 03 / 2016, 19:15

Belgické vyšetřovací orgány odhalily v zabavených počítačích bruselských atentátníků materiály, z nich vyplývá, že dalším cílem se mohl stát i belgický premiér Charles Michel. V počítačích se našly fotky premiérského sídla i Michelova soukromého bytu. Útoky tak mohly mít ještě větší rozsah, než si vyšetřovatelé do této doby mysleli.

Belgičtí vyšetřovatelé zjistili, že potenciálním cílem bruselských útoků mohl být i belgický premiér Charles Michel. Policie našla v počítačích atentátníků fotky a materiály, které naznačují, že předseda vlády mohl být v nebezpečí. Podle německého serveru Spiegel.de se v nich našly i fotky sídla, v němž Michel jako premiér úřaduje, i jeho soukromý byt. Pro belgickou policii to znamená další posun ve vyšetřování a potvrzení, že útoky mohly mít masivnější rozsah.

Mluvčí vlády sdělil, že na základě zmíněných informací od policie byla posílena ostraha budov, v nichž v rámci své funkce Michel pracuje. Terčem možných útoků totiž kromě belgického předsedy vlády mohly být právě vládní budovy.

Inkriminované materiály vyšetřovatelé našli v kontejneru na odpadky v blízkosti úkrytu teroristické buňky, která v Bruselu operovala. V počítači se rovněž ,,ukrývala" závěť jednoho ze sebevražedných atentátníků Ibrahima El Bakraouiho, který se odpálil na letišti. Jeho bratr Khalid pak stejný čin provedl v metru. Bakraoui si v testamentu podle vyšetřovatelů stěžoval, že je ,,všude hledán" a že je ve ,,značném spěchu".

Data z počítačů atentátníků mezitím zkoumají na belgickou žádost i specialisté z FBI, kteří materiály analyzují a průběžně vyhodnocují.

Zdroj: Spiegel.de

 

 

 

 

 

Tagy článku