Cílem atentátníků mohl být i belgický premiér Michel

Cílem atentátníků mohl být i belgický premiér Michel
Autor: redakční databáze|Popisek: belgičtí vojáci
31 / 03 / 2016, 19:15

Belgické vyšetřovací orgány odhalily v zabavených počítačích bruselských atentátníků materiály, z nich vyplývá, že dalším cílem se mohl stát i belgický premiér Charles Michel. V počítačích se našly fotky premiérského sídla i Michelova soukromého bytu. Útoky tak mohly mít ještě větší rozsah, než si vyšetřovatelé do této doby mysleli.

Belgičtí vyšetřovatelé zjistili, že potenciálním cílem bruselských útoků mohl být i belgický premiér Charles Michel. Policie našla v počítačích atentátníků fotky a materiály, které naznačují, že předseda vlády mohl být v nebezpečí. Podle německého serveru Spiegel.de se v nich našly i fotky sídla, v němž Michel jako premiér úřaduje, i jeho soukromý byt. Pro belgickou policii to znamená další posun ve vyšetřování a potvrzení, že útoky mohly mít masivnější rozsah.

Mluvčí vlády sdělil, že na základě zmíněných informací od policie byla posílena ostraha budov, v nichž v rámci své funkce Michel pracuje. Terčem možných útoků totiž kromě belgického předsedy vlády mohly být právě vládní budovy.

Inkriminované materiály vyšetřovatelé našli v kontejneru na odpadky v blízkosti úkrytu teroristické buňky, která v Bruselu operovala. V počítači se rovněž ,,ukrývala" závěť jednoho ze sebevražedných atentátníků Ibrahima El Bakraouiho, který se odpálil na letišti. Jeho bratr Khalid pak stejný čin provedl v metru. Bakraoui si v testamentu podle vyšetřovatelů stěžoval, že je ,,všude hledán" a že je ve ,,značném spěchu".

Data z počítačů atentátníků mezitím zkoumají na belgickou žádost i specialisté z FBI, kteří materiály analyzují a průběžně vyhodnocují.

Zdroj: Spiegel.de

 

 

 

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace