Cílem islámu je, aby se celý svět modlil k Alláhovi, říká odborník na politický islám Bill Warner

Cílem islámu je, aby se celý svět modlil k Alláhovi, říká odborník na politický islám Bill Warner
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: muslimové
31 / 10 / 2016, 19:00

Ředitel Centra pro studium politického islámu a přední odborník na otázky politického islámu Bill Warner v rozhovoru pro DVTV říká, že islám a západní civilizace jsou zcela nekompatibilní. Islám chce, aby se k Alláhovi dříve nebo později modlili všichni.

Důležitým prostředkem pro muslimy, jak tento cíl naplnit, je podle Warnera politická část islámu, která se zabývá nevěřícími, tedy káfiry. Warner v rozhovoru uvádí, že islám má ,,dvojaký" charakter, je to jednotka, jež má dvě tváře a dva způsoby projevu. Rozhodující je pak politická složka islámu, v níž zabudován ,,smrtelný vir", jako je džihád a šíření islámu mečem.

Podle Warnera však džihád nemá jen násilnou podobu, existuje více jeho druhů, jako například džihád peněz a vlivu či džihád přesvědčování - písmem a jazykem. Warner k tomu podotýká, že džihád mečem, čehož je nyní Evropa svědky v případě Islámského státu, přitom není zdaleka ten nejnebezpečnější.

Na druhé straně hlavním cílem šiřitelů víry je uskutečnit hlubokou změnu toho, na čem je založena vláda země, do níž tito šiřitelé přišli. K tomu má také sloužit právo šaría, která se snaží být ,,plíživě" zabudována či kodifikována do západních zemí a jejich právního systému. Warner uvedl v rozhovoru příklad, podle něhož jsou v USA v některých případech přepisovány učebnice, jen aby byly v souladu s právem šaría, přičemž některá nakladatelství k tomuto účelu zaměstnávají imámy.

Co je ale podle Warnera nejpodstatnější: cílem islámu je dosáhnout takového stavu, aby se celý svět jednou modlil k Alláhovi. Islám pak není možné reformovat, protože by se reformovalo něco, co už je ,,perfektní, univerzální a věčné". To, co provádí v současné době Islámský stát, je podle Warnera islám a není to nic, co by se mu v konkrétních bodech příčilo.

 

Zdroj: video.aktualne.cz

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace