Čína chce postavit průmysl s vyspělou umělou inteligencí za 150 miliard dolarů

Čína chce postavit průmysl s vyspělou umělou inteligencí za 150 miliard dolarů
Autor: pixabay.com|Popisek: umělá inteligence
04 / 08 / 2017, 17:30

Čína se chce stát lídrem na poli průmyslu s umělou inteligencí.

Čína má ambiciózní plán postavit průmysl s nejvyspělejšími technologiemi umělé inteligence (AI). Čína se chce stát na tomto poli globálním lídrem a hodlá ,,nalít" do tohoto průmyslu celkem 150 miliard dolarů.

Viceministr pro vědu a technologie Li Meng prohlásil, že se Čína podle svých plánů chce do roku 2020 svými techologiemi souvisejícími s umělou inteligencí a výzkumnými kapacitami vyrovnat ostatním zemím, jež nyní v tomto průmyslu vedou. Li Meng očekává v příštích pěti letech skutečný průlom v oboru umělé inteligence v Číně a do roku 2030 se podle něho může Čína stát globálním inovačním centrem pro umělou inteligenci.

Impuls, který má z Číny udělat světového hráče na poli umělé inteligence, vychází z posledních technologických trendů, kdy umělá inteligence postupně nahrazuje ,,lidské" dělníky roboty, ovládá auta bez řidičů a bude moci v budoucnu též alespoň částečně nahradit prácil ékařů. Zároveň je umělá inteligence novou metou pro světové technologické firmy, které se snaží do nových technologií investovat velké finanční prostředky. Čínští technologičtí giganti, jakým je například Baidu či Tencent, vítají iniciativu čínské vlády, která chce hrát vůdčí úlohu v průmyslu s umělou inteligencí.

Jack Ma, zakladatel známé firmy Alibaba, který je v současné době nejbohatším Číňanem, se domnívá, že umělá inteligence přinese společnosti dramatické zvraty, které se mohou týkat i vedoucích pracovníků či ředitelů firem. Umělá inteligence může podle Jacka Ma jednou vystřídat tyto lidi na jejich postech.

 

psali jsme:

Chcete vědět, kdy zemřete? Umělá inteligence vyvinutá univerzitou v Adelaide vám to prozradí

 

Zdroj: money.cnn.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace