Čína finišuje stavbu nejdelšího mostu přes moře za 356 miliard korun

Čína finišuje stavbu nejdelšího mostu přes moře za 356 miliard korun
Autor fotografie: flickr.com (CC BY-SA 2.0) |Popisek: most
09 / 07 / 2017, 07:45

Čína tento rok slavnostně otevře nejdelší most přes moře, který výrazně zkrátí vzdálenosti.

Hlavní struktura mostu, který je dlouhý téměř 55 kilometrů, je je podle stavbařů již téměř dokončená a předpokládá se, že Čína jej slavnostně otevře na konci roku.

Jeho stavba trvala sedm let a stála astronomických 356 miliard korun. Nejdelší most přes moře na světě spojuje Hong Kong, město Ču-chaj a administrativní oblast Macao.

Most především výrazně zkrátí vzdálenosti. Z Hong kongu do Ču-chaj se řidič dostane místo ,,standardních" 3 hodin na pouhých 30 minut.

Na most se spotřebovalo 420 000 tun oceli, což by stačilo na postavení 60 Eiffelových věží.

Stavba ocelového kolosu však neprobíhala zdaleka hladce. Od roku 2011, kdy začaly práce na mostu, zemřelo 7 dělníků a dalších 129 bylo zraněných. Většina úmrtí byla spojená s pádem z velké výšky.

Čína se může také pyšnit nejdelším visutým skleněným mostem na světě, který byl zprovozněn minulý rok. Most je dlouhý 430 metrů, 6 metrů široký a visí 300 metrů nad zemí.

psali jsme:

Video: Nejvyšší most světa postavili ... v Číně

 

Zdroj: dailymail.co.uk

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace