Čína pracuje na největší ,,plovoucí" solární elektrárně na světě

Čína pracuje na největší ,,plovoucí&quote; solární elektrárně na světě
Autor fotografie: flickr.com (CC BY 2.0) |Popisek: solární elektrárna
25 / 07 / 2017, 16:30

Čína staví unikátní solární elektrárnu na vodě, která má být největší na světě.

Elektrárna se staví ve městě Chuaj-nan na rozlehlé vodní nádrži, kde dřív stál uhelný důl. ,,Plovoucí" solární elektrárna má podle plánů generovat výkon až 40 megawattů na ,,jeden zátah" a zásobit elektřinou více než 15 000 domácností. Tvůrci projektu předpokládají, že elektrárna bude každoročně generovat výkon 800 megawattů.

Elektrárnu v současné době staví čínská společnost Sungrow Power Supply, která se specializuje na obnovitelné zdroje. Místo, které si Sungrow Power Supply vybrala pro svou ,,obří" solární elektrárnu, má výhodu v tom, že chladný vzduch na povrchu vody omezí teplo, které vyrobí solární panely, čímž se sníží riziko selhání baterií.

Zatím je dokončena první fáze projektu, kdy byly pospojovány stovky solárních panelů.

Minulý rok se do podobně amiciózního projektu pustila také Velká Británie ve městě Walton-on-Thames. Na vodní nádrži Queen Elizabeth II. vybudovala ,,plovoucí" solární elektrárnu, která zásobí elektřinou 1 800 domácností. Elektrárna je však ve srovnání s tou čínskou šestkrát menší.

související:

VIDEO: Výbuch v jaderné elektrárně ve francouzském Flamanville: Na místě několik zraněných

 

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.