Čína pracuje na trpasličí ponorce

Čína pracuje na trpasličí ponorce
Popisek: Trpasličí ponorka v doku
27 / 06 / 2015, 08:00

Výroba podle všeho probíhá v loděnici Wuchang v městě Wuhan.

Satelitní snímky DigitalGlobe ze dne 24. října 2014 ukazují snímek nové trpasličí čínské ponorky v loděnici. Snímek zachycuje plavidlo kotvící u mola loděnice ponorek. Trpasličí ponorka opustila ponton na konci listopadu a od poloviny ledna 2015 obsadila kotviště ponorka, pravděpodobně typu 041 Yuan.

Na základě snímků je odhadovaná délka trpasličí ponorky 35 metrů a průměr trupu 4 m, což odpovídá výtlaku asi 400-500 tun.

Loděnice Wuchang je předním výrobcem konvenčních ponorek v Číně a byla v ní vybudována většina strojů typ 039 Song a 041 Yuan, včetně její nejnovější varianty, s výraznou hydrodynamickou kapotáží mezi můstkem a ploutví. Ve Wuchangu postavili také největší světovou konvenční ponorku, typ 032 Qing, zkušební nosič balistických raket.

Největší konvenční ponorka světa

Zdroj: IHS Jane´s, Bellingcat

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace