Čína představila největší hydroplán na světě

Čína představila největší hydroplán na světě
Autor fotografie: LiveLeak|Popisek: Čínský hydroplán AG600
24 / 07 / 2016, 16:15

Čínský hydroplán AG600, který je největším podobným letadlem na světě, byl včera představen v Ču-chaj.

Čína po sedmi letech práce dokončila výrobu největšího obojživelného letadla na světě. Hodlá je používat při záchranných misích na moři a při boji s lesními požáry. Informovala o tom čínská tisková agentura Nová Čína.

Letadlo AG-600 je zhruba stejné velikosti jako Boeing 737. Vyvinul je státní výrobce letadel Aviation Industry Corporation of China (AVIC). Podle Nové Číny, která se odvolává na informace AVIC, v sobotu letadlo sjelo z výrobní linky v jihočínském městě Ču-chaj.

Vývoj AG600 byl oznámen v červenci 2015. Obojživelný letoun je vybaven čtyřmi turbínovými motory WJ-6. Pojme na 50 osob. Zdroj: reuters.comaktualne.cz

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.