Čína představila první vlastní vysokorychlostní vlak. Může dosáhnout rychlosti až 400 kilometrů v hodině

Čína představila první vlastní vysokorychlostní vlak. Může dosáhnout rychlosti až 400 kilometrů v hodině
Popisek: vlak
29 / 06 / 2017, 18:15

Vlak byl kompletně navržen a vyroben v Číně.

Vysokorychlostní vlak pojmenovaný Fuxing byl slavnostně představen v pondělí. Může dosáhnout rychlosti až 400 kilometrů v hodině a bude jezdit na lince Peking - Šanghaj. Předpokládá se, že cestu mezi těmito dvěma důležitými čínskými centry urazí vlak přibližně za 3,5 hodiny. ,,Běžné" vlaky v současné době jedou stejnou trasu asi 5 hodin.

Linka Peking - Šanghaj, kde budou rychlovlaky jezdit, patří v Číně mezi nejvytíženější, když denně přepraví více než 50 000 cestujících. Zatím jsou k dispozici dva modely vysokorychlostního vlaku - CR400AF a CR400BF, jež budou spravovány Čínskými drahami.

Vlak Fuxing disponuje sofistikovaným monitorovacím systémem, který kontroluje v reálném čase jeho jízdu a automaticky vlak zpomalí, pokud by došlo v případě nouzové situace či jiné neočekávané události. Vlak pak bude pasažérům poskytovat standardní komfort včetně připojení WI-FI či více prostoru a pohodlí pro každého cestujícícho.

Čína plánuje exportovat vlaky Fuxing také do ciziny včetně Ruska.

 

psali jsme:

VIDEO: V Číně začala jezdit ,,bezkolejná" elektrická tramvaj

 

Zdroj: rt.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace