Čína představila svého ,,létajícího obra". AG600 je největším obojživelným letadlem na světě

Čína představila svého ,,létajícího obra&quote;. AG600 je největším obojživelným letadlem na světě
Autor fotografie: Screenshot YouTube|Popisek: AG600
25 / 12 / 2017, 09:15

Čtyřmotorové obojživelné letadlo absolvovalo svůj první let v jižní Číně.

Čínský AG600 se může pyšnit tím, že je největším obojživelným letadlem na světě. Letadlo je zhruba stejné velikosti jako Boeing 737. Stroj, který tvořila čtyřčlenná posádka, absolvoval první let v jižní Číně. Odstartoval z letiště Ču-chaj a ve vzduchu zůstal přibližně hodinu.

psali jsme: Čínské vojenské letadlo přistálo poprvé na umělých ostrovech v Jihočínském moři

AG600 má rozpětí křídel 38,5 m, jeho maximální vzletová hmotnost činí 53,5 tuny a dolet čínského ,,obra" je přes 4 500 kilometru. Letadlo může být naloženo až 50 lidmi a ve vzduchu může zůstat až 12 hodin. Stroj pohání čtyř turbínové motory WJ-6. AG600 je schopen vzlétnout z vody i na ni přistávat.

psali jsme: Video: Největší vrtulník na světě nese největší vrtulník na světě


Obojživelné letadlo se stane podle listu China Daily důležitým článkem čínského záchranného systému, kdy bude hasit rozsáhlejší lesní požáry nebo se zúčastní se záchranných akcí na moři. Je možné, že Čína ,,vyšle" AG600 do sporné oblasti Jihočínského moře, kde bude operovat.

Státem vlastněná Aviation Industry Corporation of China (AVIC) vyvíjela největší obojživelné letadlo na světě celkem 8 let. Konstrukce prvního prototypu pak začala v roce 2014 a byla dokončena v dubnu 2016.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu:  Historie - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

 

Zdroj: rt.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace