Čína provokuje u japonských ostrovů Miyako a Okinawa

Čína provokuje u japonských ostrovů Miyako a Okinawa
Autor fotografie: YouTube|Popisek: Čínská letadla u Japonska
28 / 11 / 2015, 17:30

Podle Číny tréninková mise na zlepšení akcí na dlouhou vzdálenost, podle Japonska provokace. Osm bombardérů, dva výzvědné stroje a letoun včasného varování proletělo v pátek okolo japonských ostrovů.

Tiskový mluvčí čínských leteckých sil řekl státní tiskové agentuře Xinhua, že se jednalo o cvičení různých typů letadel nad západním Pacifikem. Cvičení mělo za cíl zlepšit schopnosti čínského letectva operovat na delší vzdálenosti.

Zatímco japonské ministerstvo obrany zatím situaci nekomentovalo, deník Yomiuri Shimbun označil za "neobvyklé", aby Čína vyslala tak blízko japonského vzdušného prostoru tolik bojových strojů.

Japonské inisterstvo obrany situaci okolo účelu čínské akce analyzuje. 

Japonské stíhače vzlétají ve stovkách případů ročně, aby ubránily japonský vzdušný prostor proti ruským a čínským letadlům. Psali jsme o cvičení ruských strojů Su-35 u sporných Kurilských ostrovů.

Zdroj: Aljazeera

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace