Čína spouští na vodu další fregatu typu 054A

Čína spouští na vodu další fregatu typu 054A
Autor fotografie: flickr.com (CC BY-SA 2.0) |Popisek: fregata typu 054A
03 / 10 / 2017, 12:00

Další fregatu typu 054A byla spuštěna na vodu. Jde o již o 28. plavidlo z této třídy. Informoval o tom server navyrecognition.com.

Loděnice Huangpu podle serveru navyrecognition.com spustila na vodu další víceučelovou raketovou fregatu typu 054A. Ta je v pořadí již 28. plavidlem této třídy, které staví čínské loděnice Hudong-Zhonghua v Šanghaji a Huangpu v Kantonu. Plánem je postavit celkem 32 lodí této třídy.

psali jsme: Fregata Admiral Gorškov bude zařazena do ruského námořnictva v listopadu 2017

Čínská fregata typu 054A. je víceúčelovým plavidlem, které je 140 metrů dlouhé a má výtlak 4 000 tun. Dosah fregaty je přes 4 000 námořních mil a plavidlo dokáže vyvinout rychlosti 18 uzlů. Pohon fregaty zajišťuje systém CODAD (anglická zkratka za Combined diesel and diesel), což je kombinovaný námořní pohonný systém, který používá zapojení dvou dieselmotorů. 

Konstrukce trupu u fregaty typu 054A je totožná s s fregatami typu 054. Ta však disponuje pokročilejšími technologiemi a systémy. Navíc je na nich uplatněn prvek stealth. co se týče zbraňových systémů ,,vylepšené" fregaty, v příďové dělové věži je umístěn 76mm kanón ruského typu AK-176M.

psali jsme: Francouzská "digitální" fregata se inspirovala u americké třídy Zumwalt

Za dělovou věží se pak nachází vertikální vypouštěcí silo pro 32 protiletadlových řízených střel středního dosahu HQ-16. Vypouštěcí sila jsou čínské konstrukce a střely jsou z nich vypouštěny metodou horkého startu. Navádění střel je zajištěn 3D přehledovýým radarem dlouhého dosahu typu 382. Díky tomu dokáže fregata zaútočit najednou až na 8 cílů. Ve středu trupu můžeme najít dvě čtyřnásobná odpalovací zařízení protilodních střel YJ-83, které mají dosah 200 kilometrů. 

Nová fregata typu 054A se připojí k čínské armádě na podzim příštího roku. První plavidlo tohoto typu bylo uvedeno do provozu již v lednu 2008. Čína se chystá i na budoucí výstavbu fregaty typu 054B, která bude plout na elektrický pohon.

 

Zdroj: navyrecognition.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace