Čína vypustila do Jihočínského moře sofistikované ponorkové drony Haiya

Čína vypustila do Jihočínského moře sofistikované ponorkové drony Haiya
Autor fotografie: Screenshot YouTube|Popisek: ponorkový dron Haiya
03 / 08 / 2017, 18:00

Čína nasadila do Jihočínského moře ,,flotilu" svých ponorkových dronů.

Pro Čínu je Jihočínské moře klíčovou oblastí, kterou si trvale navzdory kritice mnoha zemí trvale nárokují. Nyní do něho vypustila technologicky vysoce pokročilé ponorkové drony Haiya. Do Jihočínského moře Čína nasadí celkem 12 těchto ,,kluzákových" dronů, aby primárně sbíraly okolní data. Nebudou proto nést žádné zbraně.

psali jsme: Čína vyslala stíhačky do Jihočínského moře, aby dostihly americké válečné plavidlo

,,Flotilu" nových dronů však bude možné podle svých tvůrců využít časem i vojensky. Ponorkové drony Haiya jsou více odolné a vynákladají efektivněji svou energii než předchozí modely.

Co je však nejdůležitější, tyto vysoce pokročilé drony mohou bezprostředně vysílat podmořská data přímo armádě. Jde o technologický úspěch, který zatím Američané se svými drony nedokázali.

psali jsme: VIDEO: Čína úspěšně vyzkoušela svůj největší vojenský dron Caihong-5

Technologickou vyspělost dronů dokazuje fakt, že při březnových testech byly schopné se ponořit do hloubky skoro 6 400 metrů, což překonalo rekord stanovený předtím Američany.

Nevýhodou ponorkových dronů Haiya je zejména to, že jsou zatím snadno detekovatelné a mohou tak být v oblasti Jihočínského moře poměrně lehce ,,chyceny".

 

Zdroj: foxnews.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.