Čína vyvíjí hypersonické rakety schopné zasáhnout cíl až 320 kilometrů daleko

Čína vyvíjí hypersonické rakety schopné zasáhnout cíl až 320 kilometrů daleko
Autor: flickr.com (public domain)|Popisek: čínská stíhačka
17 / 06 / 2017, 16:00

Čína pracuje na nových raketách pro své stíhačky, které jsou schopné zasáhnout cíl až 320 kilometrů daleko.

Čína pracuje na nových raketách pro své stíhačky, které jsou schopné zasáhnout cíl až 320 kilometrů daleko. Čína potvrdila, že už úspěšně vyzkoušela novou technologii náporového motoru (ramjet).

Podle ní se jedná o milník ve vývoji motorového výzkumu a který může vést k vývoji hypersonických raket, jež mohou zsahánout svůj cíl v rychlosti vyšší než 6 400 kilometrů v hodině. Vědci z firmy China Aerospace Science and Technology Corporation potvrdili, že úspěšně provedli několik pokusů této technologie.

psali jsme:Čína kupuje 24 strojů Su-35

Nová technologie ramjetu je podle vývojářů z China Aerospace Science and Technology Corporation ,,extrémně složitá", na druhé straně může v praxi zvětšit dostřel a pohyblivost raket vzduch-vzduch, které budou tímto motorem osazeny. To potvrdil i čínský vojenský expert Song Zhongping listu global Times. Nový motor umožní  čínským stíhačkám J-20, aby mohly pálit ze vzdálenosti, která je třikrát větší, než je dolet současných raket. Stíhačky tak mohou zasáhnout cíl, který je až 320 kilometrů daleko.

I když testy motoru dopadly úspěšně, podle expertů ze společnosti China Aerospace Science and Technology Corporation bude nějakou dobu trvat, než se ,,zminiaturizují", aby mohly být prakticky užívány čínskými stíhačkami.

 

 

 

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace