Čína zahájí omezenou sériovou výrobu stíhače páté generace J-20

Čína zahájí omezenou sériovou výrobu stíhače páté generace J-20
Autor fotografie: Times Asi CC BY 2.0|Popisek: J-20
18 / 09 / 2015, 01:15

Výroba bude zahájena, pokud budou zkoušky prováděné s nejnovějším prototypem úspěšné.

Čína začala testovat svůj sedmý, nejnovější prototyp stíhače páté generace J-20. Oznámil to v sobotu server Duowei News.

J-20 in flight

"Pokud budou testy prováděné společností Chengdu Aircraft Industry Group v letošním roce úspěšné, může jít malé množství stíhaček J-20 bojovníků do výroby pro frontov jednotky letectva číny," citoval Duowei vojenský zdroj.

Snímače a kybernetické schopnosti J-20 jsou prý stejně dobré jako u amerického stroje Lockheed Martin F-35, uvedl armádní zdroj.

Zdroj: defenseworld.net

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace