Čína zostřuje svou rétoriku proti islámu. Podle ní jí mohou hrozit teroristické útoky

Čína zostřuje svou rétoriku proti islámu. Podle ní jí mohou hrozit teroristické útoky
Autor: flickr.com|Popisek: čínská vlajka
24 / 03 / 2017, 14:00

Vysoce postavení čínští komunisté varují před ,,prosakováním" ideologie islamismu do Číny. Zemi mohou hrozit i teroristické útoky

Podle čelných čínských představitelů hrozí pronikání islamismu do Číny. Vysoce postavený komunista Shaerheti Ahan, který ,,stranicky" pracuje v muslimsky dominantních regionech, prohlásil, že Čína je destabilizována ,,mezinárodní antiteroristickou situací". Z tohoto důvodu se ideologie islamismu šíří v různých oblastech Číny a pronikla už do vnitrozemí.

Ahan zejména jmenoval jako rizikovou oblast Ujgurskou autonomní oblast Sin-ťiang na západě Číny, kde žije muslimů nejvíce. V tomto regionu se dostává pravidelně místní vláda s muslimy do konfliktů. Ahan varoval, že v oblasti Sin-ťiang se islámský extrémismus už šíří a že zde probíhají teroristické aktivity inspirované mezinárodním islamistickým terorismem. Současně nevylučuje ani páchání teroristických činů přímo v Číně.

Čtěte také: Umlátí Číňané islamisty čepicemi?

Čínští komunisté se proto snaží ideologicky působit na muslimy a pokud možno je ve sporných oblastech ,,počínštit". Administrativně omezují i jejich svátky či dodržování Ramadánu. To na druhou stranu vehnává Ujgury, respektive čínské muslimy stranu do náruče islamistického extrémismu.

Mnoho Ujgurů je napojeno na Al-Káidu či Islámský stát a tito muslimové jsou systematicky cvičeni v Iráku. Sami hrozí, že podniknou teroristické útoky v Číně, až se vrátí. V únoru tohoto roku zveřejnil IS video z bojového tréninku muslimských Ujgurů.

V Číně žije přibližně 25 milionů muslimů. K nejpočetnějším patří Chuejové, což jsou etničtí Číňané, kteří přijali islám.

 

psali jsme:

Skrytá islamistická hrozba v srdci západního světa

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace