Čína zverejnila prvé snímky vozidla Mars rover, do vesmíru vyrazí v roku 2020

Čína zverejnila prvé snímky vozidla Mars rover, do vesmíru vyrazí v roku 2020
Autor: Screenshot/Youtube
28 / 08 / 2016, 10:00

V polovici roku 2020, plánuje Čína vyslať na Mars lunárne vozidlo Mars rover. Pred pár dňami, Čína zverejnila prvé fotografie tohto lunárneho vozidla.

Mars rover váži približne 200 kilogramov, a pohon budú zaisťovať štyri solárne paneli. Čínsky Mars rover by mal na Marse pristáť v r. 2036.

Čínska agentúra Xinhua, vo svojej správe píše:

„Sonda ponesie 13 objektov užitočného zaťaženia, vrátane diaľkovej kamery či radaru GPR, ktorý penetruje podložie vysokofrekvenčnou elektromagnetickou energiou. Štart odhadujeme niekedy na júl alebo august v roku 2020.“

Vozidlo Mars rover by malo pristáť v severnej hemisfére Marsu, tam by malo vozidlo vykonávať prieskum, píše sa v správe od Xinhua.

Prezident Si-Ťin-pching ma v pláne z Číny vybudovať vesmírnu veľmoc, a preto si v Číne očakávajú od tejto misia len úspech.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace