Čínský student si nafotil americkou námořní základnu, dostal rok natvrdo

Čínský student si nafotil americkou námořní základnu, dostal rok natvrdo
Autor fotografie: Michael K. McNabb https://commons.wikimedia.org/wiki/File:US_Navy_110923-N-AC979-258_The_guided-missile_destroyer_Pre-Commissioning_Unit_(PCU)_Spruance_(DDG_111)_arrives_at_Naval_Air_Station_Key_West.jpg |Popisek: Námořní základna Key West
08 / 02 / 2019, 17:00

Student muzikologie z Číny byl odsouzen na jeden rok do vězení za to, že si minulý rok nezákonně pořizoval snímky námořní základny Key West a točil ji na digitální kameru.

Čínský student Zhao Qianli pobýval od září minulého roku v USA v rámci výměnného pobytu. Když byl na americké půdě, rozhodl se z Miami udělat malý ,,výlet", ale nikoliv za památkami, ale na základnu námořního letectva Key West. Podle obžaloby měl chodit před oplocením a pořizovat si nezákonně jak fotografický, tak kamerový záznam základny.

Byl však zakrátko zadržen. Vyšetřovatelé našli fotky v jeho smartphonu a videa pořízená na digitální kameru. Vyšetřovatelům pak dvacetiletý mladík řekl, že ztratil cestu na turistické trase a že si neuvědomil, že se nachází na námořní základně. Přitížilo mu také to, že si fotil důležité objekty a zařízení základny.

Federální žalobce se pak vyjádřil při soudním stání, že Qianli není jen obyčejným turistou, ale může se jednat i o čínského špiona, který lhal vyšetřovatelům FBI poté, co byl zatčen. To Qianliův obhájce odmítl a žádal jeho propuštění, protože udělal ,,hloupou chybu". Nicméně soudce s čínským mladíkem slitování neměl a poslal jej na jeden rok do vězení natvrdo.

 

Zdroj: miamiherald.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace