Cisco přichází s platformou SecureX, zjednoduší zabezpečení a bude součástí všech bezpečnostních produktů

Cisco přichází s platformou SecureX, zjednoduší zabezpečení a bude součástí všech bezpečnostních produktů
13 / 07 / 2020, 16:00

Společnost Cisco přední světový poskytovatel podnikových bezpečnostních řešení, dnes oznámila, že Cisco SecureX, nejširší a nejintegrovanější nativně cloudová kyberbezpečnostní platforma, bude celosvětově k dispozici od 30. června 2020 pro všechny bezpečnostní produkty Cisco. Cílem je zlepšit a usnadnit zákazníkům správu zabezpečení. SecureX přichází v době, kdy podniky řeší bezprecedentní obchodní a bezpečnostní problémy související s urychlenou digitální transformací a s rozmachem práce na dálku. Společnost Cisco dlouhodobě nabízí řešení, která zákazníkům umožňují bezpečnou práci odkudkoli na jakémkoli zařízení, a nyní své bezpečnostní portfolio sjednocuje a optimalizuje.

Správa zabezpečení je velmi komplexní záležitost – od podpory nových podnikových procesů přes sledování vývoje hrozeb po orientaci na rozsáhlém trhu bezpečnostních řešení. Data z průzkumu mezi nejvyššími IT manažery to potvrzují. V globálním průzkumu CIO Perspectives 2020 označili manažeři IT za dva hlavní problémy bezpečnost a složitost. Více než dvě třetiny dotázaných má dojem, že se pohybují na hranici kapacit. Jeden ze způsobů, kterými se snaží situaci řešit, je konsolidace dodavatelů. Podle srovnávací studie Cisco 2020 CISO Benchmark Report zaznamenávají při kybernetických útocích podniky s větším počtem dodavatelů delší výpadky, vyšší náklady a větší objem narušených dat.

Cisco SecureX propojuje celou šíři integrovaného bezpečnostního portfolia společnosti Cisco se stávající bezpečnostní infrastrukturou zákazníka. Zajišťuje konzistentní provoz a zjednodušenou správu a ošetřuje dnešní i budoucí potřeby zabezpečení.  Poskytuje ucelený přehled, umožňuje automatizaci a posiluje zabezpečení sítě, koncových bodů, cloudu a aplikací. Ze schopností platformy Cisco SecureX mají prospěch všichni noví i stávající zákazníci, a to bez dodatečných nákladů:

  • Ucelený přehled – Platforma SecureX poskytuje klíčové provozní a bezpečnostní informace o celé síti, koncových bodech, cloudu a aplikacích. Platforma se integruje do všech technologií Cisco Security, takže k jejím funkcím mají zákazníci přímý přístup ze všech produktů. 
  • Automatizace zvyšuje efektivitu provozu – Zákazníci mohou automatizovat procesy u všech produktů Cisco Security i produktů jiných výrobců a soustředit se na náročnější úkoly. Platforma SecureX může také zákazníkům ušetřit hodiny manuální práce automatizací vyhledávání hrozeb s využitím bezpečnostního zpravodajství Cisco Talos a dalších informačních zdrojů.
  • Posílení bezpečnosti – SecureX umožňuje bezpečnostním pracovníkům rychle reagovat na hrozby - identifikovat napadená zařízení a zjednat nápravu v řádu minut díky poznatkům o hrozbách z různých zdrojů a telemetrickým údajům ze sítě, koncových bodů, e-mailu, cloudu a produktů jiných výrobců.

„Naším cílem bylo změnit způsob, jakým naši zákazníci pracují se zabezpečením, a to tím, že jim nabídneme jednoduchost a automatizaci,“ říká Gee Rittenhouse, viceprezident a generální ředitel divize bezpečnosti společnosti Cisco. „Bylo nám zřejmé, že to bude mít na naše odvětví výrazný dopad, ale nemohli jsme předpokládat, jak důležité to bude pro zabezpečení a celkové fungování IT vzhledem k dnešní situaci. V tomto novém dynamickém světě zákazníci potřebují bezpečnostní platformu, která bude chránit zaměstnance bez ohledu na to, odkud pracují, a vyhovovat dnešním i budoucím nárokům.“

Vedle zjednodušení správy zabezpečení, které platforma SecureX přináší, společnost Cisco představila i nová vylepšení a integrace zaměřené na zvýšení bezpečnosti práce na dálku:

  • Posílení sjednocené ochrany uživatelů a zařízení díky propojení zabezpečení koncových bodů s vícefaktorovým ověřováním.
  • Zákazníci mohou užívat cloudové e-mailové služby s větší důvěrou. Cloud Mailbox Defense pro Office365 poskytuje úplný přehled o komunikaci (příchozí, odchozí a interní) včetně kontextu k posílení ochrany proti pokročilým hrozbám, jako je phishing, ransomware, spoofing nebo spam.

 

O Cisco Systems

Cisco, (NASDAQ: CSCO) je celosvětovým technologickým lídrem, který již od roku 1984 pomáhá tomu, aby fungoval internet. Naši zaměstnanci, produkty a partneři pomáhají lidem navazovat bezpečná spojení a již dnes využívat digitální příležitosti zítřka. Další informace naleznete na newsroom.cisco.com nebo nás sledujte na Twitteru na @Cisco.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace