Civilizovaný svět ohrožují islamismus, západní liberalismus a pseudokomunismus, napsal ruský senátor

Civilizovaný svět ohrožují islamismus, západní liberalismus a pseudokomunismus, napsal ruský senátor
Autor fotografie: Screenshot YouTube|Popisek: Konstantin Kosachev
03 / 05 / 2017, 09:00

Podle senátora Konstantina Kosacheva ohrožují náš svět tři ,,ismy": islamismus, liberalismus a pseudokomunismus.

Ruský senátor varoval před těmito třemi hrozbami, které označil za bezprostřední hrozby civilizovanému světu. ,,Jsou to tři ideologické fundamentalismy, které ztělesňuje Islámský stát, pseudokomunismus, jehož symbolem je Severní Korea a liberální globalizace, jíž reprezentují některé politické elity na Západě," napsal Kosachev do deníku Izvestija.

Podle ruského senátora mají tyto ,,ismy" velmi mnoho věcí společných. Například zastrašování, hrozby, používání násilí, vizuální a mediální efekt. Kosachev napsal, že zmíněné hrozby přicházejí ,,zevnitř".,,Lidé žijící v západních státech začínají být nespokojeni s vládnoucími elitami, které jsou odtrženy od obyčejných lidí. Nicméně, místo toho, aby ,,preventivně" změnily tyto elity systém, reagují nastolením úplného autoritářského schématu tím, že vidí intriky svých nepřátel zvnějšku, démonizují ty lidi, kteří systému odporují, a jež vykreslují jako ,,nové diktátory". A za třetí obvińují lidí, kteří si údajně libují v populismu," uvedl Kosachev ve svém článku pro Izvestiju.

Dnešní elity na Západě podle Kosacheva se velmi vzdálily od reálných alternativ v domácí politice a přiblížily se takovému systému, kde se liberální strany nahrazují jedna druhou. ,,Existuje zde malá naděje, aby si člověk přestal myslet, že život je jako ,,potápějící se loď". Že se globální liberální elity na chvíli zklidní a mezi jiným sníží tonalitu svých kampaní proti vnějším nepřátelům ,,evropských hodnot", mezi nimiž vyčnívá právě Rusko," zamýšlí se ruský senátor.

Jinak podle něho třetí hrozba - západní fundamentalismus - bude náležitě připraven organizovat ,,liberální džihády" ve formě převratů, ,,humanitárních intevencí" či barevných revolucí kdykoli a kdekoliv ve světě," shrnul Kosachev.

 

 

psali jsme: 

Klíčovou příčinou islámského extremismu je ideologie

 

Zdroj: rt.com

Tagy článku