Clarkson to slízl od neziskovek: V Grand Tour pašoval migranta

Clarkson to slízl od neziskovek: V Grand Tour pašoval migranta
Autor: Grand tour|Popisek: Grand Tour
16 / 12 / 2016, 13:30

Kontroverznímu moderátorovi pořadu Top Gear Jeremy Clarksonovi rozhodně nelze upřít originalitu. V posledním natáčení své nové show Grand Tour si podle všeho zadělal na další skandál, který vyvolal reakce.

 

Z Top Gearu vyhozený Clarkson spolu se svým kolegou Richardem Hammondem, který mu posloužil jako figurant, parodoval protentokrát  pašování imigrantů skrz hranice. V záběru to vypadalo tak, že moderátor v jednu chvíli odstranil zadní nárazník automobilu  Audi TT, pod nímž se ukrýval Hammond.

psali jsme: Znovuzavedení víz kvůli uprchlické krizi je realitou

 

„Když se imigranti snaží dostat do země, jedou vždy v kontejneru na náklaďáku. To je vůbec nejhorší varianta hry na schovávanou. Když pracujete pro pohraniční stráž, stačí jen otevřít dveře a jsou tam. Musí existovat určitě lepší cesta, jak se dostat do Británie. A já jsem na ní přišel,“ komentoval situaci Clarkson za hlasitého smíchu z obecenstva.

 

Jenže celé divadélko už nepřišlo tak směšné některým divákům a neziskovým organizacím působícím ve Velké Británii.  Řada z nich označila   Clarksonovo chování za nezodpovědné a kontroverzní díl série.

 „Jsme šokováni tím, že zobrazují imigranty jako nelegální náklad,“ uvedla následně Babara Drozdowiczová z neziskové organizace EERC.

čtět také: Budoucí ministr obrany ČR? Realista. „Bootcampy“ na úkor lidové a...

 

Clarksonův hraniční humor vynikl kupříkladu i v díle natáčeném na falklandských ostrovech, které Argentinci nazývají Malvíny. Právě s Argentinou svedli Britové v roce 1982 o toto území bitvu a prohráli. Proto je pochopitelně namíchlo, že se moderátor proháněl na tamních silnicích v Porsche s SPZ H982 FKL, což mělo připomenout Argentinskou porážku. Clarskonovi za tento kousek hrozilo i vězení.

čtěte také:

Policie zatkla čtyři muže, kteří chtěli spáchat na Vánoce v Moskvě ...

Britští muslimové zablokovali centrum Londýna a skandovali Alláhu ...

Šokující reportáž z pařížského předměstí

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace