Člen ostrahy málem zabil schizofrenika, který se domáhal nezaplaceného jídla v McDonald's

Člen ostrahy málem zabil schizofrenika, který se domáhal nezaplaceného jídla v McDonald's
Autor: flickr.com|Popisek: pracovník ostrahy
13 / 03 / 2017, 17:00

Okresní soud v Ostravě projednává případ pracovníka ostrahy, který málem zabil duševně nemocného muže.

Incident se stal loni 10. dubna v podniku rychlého občerstvení McDonald's v ostravském nákupním centru Forum Nová Karolina. Dvaatřicetiletý muž trpící schizofrenií si objednal jídlo, za něž ale nezaplatil. Když se ho začal hlasitě domáhat, personál provozovny zavolal člena ostrahy Romana Angelova.

Ten měl muže nejprve chytit za ruku, odtáhnout do chodby únikového východu a potom třikrát udeřit do hlavy. Protože se muž aktivně bránil, povalil ho Angelov na zemi a zaklekl. Muž pak upadl do bezvědomí a došlo u něho k zástavě srdce s následkem těžkého poškození organismu, uvedla státní zástupkyně při čtení obžaloby.

Jak se podařilo zjistil SECURITY magazínu, Angelov byl zaměstnán u bezpečnostní agentury SSI Facility management, která má pobočky po celé České republice i Slovensku. Zajímavé je, že Angelov u soudu prohlásil, že má podepsanou dohodu s více firmami, nikoliv pouze s SSI Facility management, aby se prý nemuselo platit pojištění.

Bývalý policista Angelov se hájí tím, že jen konal svou práci „Mrzí mě, co se stalo, ale nejsem žádný násilník,“ řekl u soudu. Podle něho je potřeba si klást otázku, jak je možné, že se duševně nemocný člověk pohybuje sám na veřejnosti bez doprovodu. Uvedl, že muž je těžce nemocný a byl v danou chvíli nebezpečný svému okolí. 

Soudu Angelov také řekl, že je pro něho nepochopitelné, proč přivolaná policie po svém příjezdu muži nasadila pouta v době, kdy ležel na zemi a nehýbal se. „Nikdo se nezabýval tím, že tady mohla selhat i policie. Možná mají strach, že by se něco provalilo. Pouta mu sundali až poté, co jsem si všiml, že má zúžené zorničky. Pak se volala záchranka,“ dodal obžalovaný.

Hlavní líčení bude pokračovat výslechy řady svědků i soudních znalců.

 

psali jsme:

Soukromá bezpečnostní agentura v roli „obecní policie“- Německo

 

Zdroj: novinky.cz

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace