Členové NATO se údajně podílí na pašování ropy patřící IS

Členové NATO se údajně podílí na pašování ropy patřící IS
Popisek: Ilustrační foto
17 / 08 / 2015, 15:30

Členské státy Severoatlantické aliance údajně tolerují teroristům z organizace islámský stát pašování ropy, kterým teroristé vydělávají asi 3 miliony dolarů denně.

Ve své zprávě to tvrdí německý zpravodajský portál Deutsche Wirtschafts Nachrichten. Podle této zprávy Turecko a iráčtí Kurdové podporují IS v pašování ropy a teroristům měly dokonce dodat zbraně a vojenské vybavení. (Zdroj: NatoAktual.cz)

Islámský stát – nejbohatší teroristická skupina na světě. Likvidace západní civilizace?

Pašování ropy je přitom jedním z hlavních zdrojů příjmů IS. Díky zkorumpovaným lidem v Turecku a v řadách kurdské administrativy se IS podařilo zvýšit prodej ropy na 45 000 barelů za den. „Američané vědí, co se děje,“ tvrdí nejmenovaný zdroj z řad irácké vlády.

Na pašování se má podílet také britsko-turecká ropná společnost Genel Energy podporovaná některými britskými zákonodárci. Genel Energy totiž údajně měla získat objednávku od kurdské společnosti Group Nokan, která je podezřelá ze spolupráce s IS v oblasti pašování ropy.

Odebírání a prodej lidských orgánů jako prostředek financování islámského státu. Rada bezpečnosti obdržela informace o dalších zvěrstvech islámistů.

Tagy článku