Clintonová obvinila z volebního neúspěchu šéfa FBI

Clintonová obvinila z volebního neúspěchu šéfa FBI
Autor fotografie: Flickr.com, (CC BY-SA 2.0), Paladin Justice
13 / 11 / 2016, 11:30

Za předvolební kampaň prý utratila přes 972 milionů dolarů, které zaslalo více než 3 miliony lidí.

Poražená demokratická kandidátka Hillary Clintonová obvinila ředitele Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI), že za její prohru může dopis, který odeslal kongresu. Řekla to v konferenčním hovoru s největšími přispěvateli své kampaně. Informaci zveřejnil server rozhlas.cz

"Mám zlomené srdce" řekla Clintonová v sobotu. "Nebudu předstírat opak. Je to velmi, velmi těžká ztráta, a to zejména proto, že jsme všichni tak tvrdě pracovali." (washingtonpost.com)

Prohlásila také, že ředitel FBI James Comey ji poškodil, když se rozhodl jen pár dnů před volbami odeslat dopis Kongresu, že se ji začal znovu vyšetřovat, zda se nedopustila špatného zacházení s tajnými informacemi, když jako ministryně zahraničí v letech 2009 až 2012 používala pro elektronickou poštu soukromý server. O týden později Comey prohlásil, že není důvod političku stíhat, ale škoda prý už byla napáchaná. 

Aféra Emailgate Clintonové má pokračování v Bílém domě. Po volbách končí šéf FBI

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.