Clintonová odmítla navštívit Mexiko po Trumpově ,,diplomatickém incidentu"

Clintonová odmítla navštívit Mexiko po Trumpově ,,diplomatickém incidentu&quote;
Autor fotografie: Flickr.com, (CC BY-SA 2.0), neverbutterfly|Popisek: Kandidátka na amerického prezidenta Hillary Clintonová
07 / 09 / 2016, 06:45

Kandidátka na amerického prezidenta Hillary Clintonová nakonec nepojede na návštěvu Mexika, kam ji pozval prezident Enrique Nieto.

Clintonové své rozhodnutí, v němž potvrdila, že do termínu prezidentské volby do Mexika nepojede, zveřejnila v pondělí. Zdůvodnila to tím, že její rival v prezidentské volbě Donald Trump zde ztropil ,,diplomatický incident" minulou středu. 

Trump přijel do Mexika taktéž na Nietovo pozvání a setkání, které se zdálo být dlouho přátelské, odhalilo hlubší napětí, které v současné době panuje mezi Trumpem a Mexikem.

Republikánský kandidát na prezidenta je k němu totiž dlouhodobě kritický a podle mexických médií až nenávistný. Na své návštěvě Mexika řekl, že tato země (záměrně) posílá do USA ,,znásilňovače" a drogové dealery. Proto by se měla vztyčit zeď na americko-mexické hranici, aby se této ,,praxi" zabránilo.

Zeď by mělo podle jeho návrhu platit právě Mexiko. Na společné tiskové konferenci ale Trump řekl, že zatím o tom, kdo by zeď platil, pokud by se vůbec postavila, s Nietem nehovořili. Nieto potom na svém twitterovém účtu napsal, že Mexiko by za zeď v žádném případě neplatilo.

 Zdroj: reuters.com

Foto. Flickr.com, (CC BY-SA 2.0), neverbutterfly

Tagy článku