Clintonová odmítla navštívit Mexiko po Trumpově ,,diplomatickém incidentu"

Clintonová odmítla navštívit Mexiko po Trumpově ,,diplomatickém incidentu&quote;
Autor fotografie: Flickr.com, (CC BY-SA 2.0), neverbutterfly|Popisek: Kandidátka na amerického prezidenta Hillary Clintonová
07 / 09 / 2016, 06:45

Kandidátka na amerického prezidenta Hillary Clintonová nakonec nepojede na návštěvu Mexika, kam ji pozval prezident Enrique Nieto.

Clintonové své rozhodnutí, v němž potvrdila, že do termínu prezidentské volby do Mexika nepojede, zveřejnila v pondělí. Zdůvodnila to tím, že její rival v prezidentské volbě Donald Trump zde ztropil ,,diplomatický incident" minulou středu. 

Trump přijel do Mexika taktéž na Nietovo pozvání a setkání, které se zdálo být dlouho přátelské, odhalilo hlubší napětí, které v současné době panuje mezi Trumpem a Mexikem.

Republikánský kandidát na prezidenta je k němu totiž dlouhodobě kritický a podle mexických médií až nenávistný. Na své návštěvě Mexika řekl, že tato země (záměrně) posílá do USA ,,znásilňovače" a drogové dealery. Proto by se měla vztyčit zeď na americko-mexické hranici, aby se této ,,praxi" zabránilo.

Zeď by mělo podle jeho návrhu platit právě Mexiko. Na společné tiskové konferenci ale Trump řekl, že zatím o tom, kdo by zeď platil, pokud by se vůbec postavila, s Nietem nehovořili. Nieto potom na svém twitterovém účtu napsal, že Mexiko by za zeď v žádném případě neplatilo.

 Zdroj: reuters.com

Foto. Flickr.com, (CC BY-SA 2.0), neverbutterfly

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.