CNN: Při střelbě v kostele v Texasu zemřelo 26 lidí

CNN: Při střelbě v kostele v Texasu zemřelo 26 lidí
05 / 11 / 2017, 22:15

Při střelbě v baptistickém kostele ve městě Sutherland Springs v americkém státě Texas dnes zemřelo 26 lidí, dalších nejméně 20 utrpělo zranění. Informuje o tom televize CNN. Střelec byl podle místního šerifa jeden a střílet začal okamžitě po příchodu do kostela.

/AKTUALIZOVÁNO/ Nedělní střelba v baptistickém kostele ve městě Sutherland Springs v americkém státě Texas si vyžádala 26 obětí na životech a dalších asi 20 osob bylo zraněno. S odkazem na sdělení texaského guvernéra Grega Abbotta a příslušníky bezpečnostních složek o tom dnes informovala agentura AP. Pachatelem byl někdejší příslušník amerického letectva, který byl trestán za domácí násilí a ze služeb následně propuštěn. Podle amerického tisku útočil šestadvacetiletý běloch Devin Kelley, který podle dostupných informací neměl vazby na teroristickou organizaci. Jméno pachatele zatím oficiálně potvrzeno nebylo.

 

Tragédie se stala kolem 11:30 místního času (kolem 18:30 SEČ). Policisté střelce pronásledovali a pak ho zneškodnili. Podle aktuálních informací je útočník po smrti.

Totožnost ani motiv útočníka policie nezná. Svědkyně, která pracuje na nedaleké čerpací stanici, tvrdí, že zaslechla asi 20 střel.

Město Sutherland Springs leží asi 65 kilometrů východně od San Antonia. Žije v něm asi 400 lidí.

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace