Co dělá bývalý premiér David Cameron po odchodu z politiky? Vydělává 120 000 liber za rozhovory o Brexitu

Co dělá bývalý premiér David Cameron po odchodu z politiky? Vydělává 120 000 liber za rozhovory o Brexitu
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: David Cameron
16 / 11 / 2016, 12:15

Po svém odchodu z aktivní politiky bývalý britský předseda vlády David Cameron rozhodně finančně nestrádá. Přednáší a především poskytuje rozhovory, zejména o Brexitu.

Podle serveru independent.co.uk dokonce inkasuje za hodinový rozhovor nejen o Brexitu 120 000 liber. To se zhruba rovná 2 000 liber za minutu takového rozhovoru.

Zajímavé je, že jako předseda vlády si vydělal Cameron za rok 143 462 liber, což je standardní plat pro britské premiéry.

V nedávné době poskytl rozhovor americkému realitnímu gigantovi Blackstone Properties a hovořil především o jeho neúspěšné snaze udržet Spojené království v EU.

To se, jak známo, 23. června při referendu o setrvání, či odchodu země z EU nepodařilo, a Cameron tak musel postupně opustit funkci předsedy konzervativců a nakonec i v září funkci premiéra.

 

 

Zdroj: independent.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.