Co nám média zamlčela: Agresivní gang 30 migrantů napadl kameny a rachejtlemi švédské policisty

Co nám média zamlčela: Agresivní gang 30 migrantů napadl kameny a rachejtlemi švédské policisty
Autor: flickr.com|Popisek: migranti
23 / 03 / 2017, 10:00

Minulý víkend bylo ve švédském městě Trollhättan rušno.

Skoro bez povšimnutí tuzemských médií proběhla zpráva, že ve švédském městě Trollhättan zaútočil gang mladistvých migrantů na policisty. Město má jednu z velmi početných imigrantských menšin ve Švédsku a dochází zde nezřídka k incidentům s policií.

Migranti minulý víkend házeli při vyprovokované srážce na strážce zákona kameny i rachejtle. Podle policistů nejprve poškodili autobusovou zastávku a pak se ,,vrhli" i na policisty. Kameny zaútočili na přivolanou hlídku a na jejich auto, které poničili. ,,Zaútočili na policii a na strážníky ve čtvrti Kronogården. Předtím jsem slyšel dvě exploze. Podle mě to nebyly rachejtle, ale bomby," vypověděl očitý svědek incidentu.

Čtěte také: Švédsko na cestě do pekla: 55 NO-GO zón

Policista Goran Carlbom, který na místě zasahoval, prohlásil, že policie dostala hlášení, že gang mladistvých se dopouští v oblasti Kronogårdenu kriminálního jednání. Podle něho trvalo poměrně dlouhou dobu, než policie celou situaci uklidnila, protože gang zhruba 30 mladíků byl agresivní. Nikdo nebyl podle Carlboma zraněn ani zatčen.

Město Trollhättan je známé tím, že v roce 2015 zaútočil ve zdejší škole maskovaný muž mečem na studenty. Dva z nich zabil, další zranil, než byl zneškodněn přivolanou policií.

psali jsme:

O čem se nesmí mluvit? O kriminalitě imigrantů ve Švédsku. Integrace přistěhovalců je jedno velké fiasko.

 

Zdroj: aulanews.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace