Co přinese Komárkovo pozvání na imunitní výbor?

Co přinese Komárkovo pozvání na imunitní výbor?
Autor fotografie: Security magazín
11 / 01 / 2018, 10:30

Exdetektiv Jiří Komárek ze zrušeného Šlachtova útvaru ÚOOZ má přinést informace o napojeni vyšetřovatele Čapího hnízda na kmotry. Konkrétně podle poslankyně Taťány Taťány Malé z ANO má hovořit o vztahu vyšetřovatele Čapího hnízda Pavla Nevtípila s mafií.

Opozice především ústy Miroslava Kalouska křičí o účelovosti o úhybných manévrech všeschopného Andreje Babiše. Na druhé straně ANO a SPD opravdu řídí debatu v mandátovem a imunitním výboru Poslanecké sněmovny. A hlasování o důvěře vlády jakožto esencialní princip demokracie je spojovaný s činností policejních orgánů. 

psali jsme: Temná smrt plukovníka Záhorského ve světle „zvláštních“ metod „policejního“ redaktora Kroupy

Z pohledu Security magazínu hádky politiků nejsou ničím novým za více než 28 let demokratické české společnosti. Co však je nové a nebezpečné, je skutečnost, jak stále více a více jsou viditelně vtahovány bezpečnostní složky státu do politiky. Jakoby stále více a více bylo jasné, že bez ovládnutí bezpečnostních složek by nebylo možné vlastně vládnout.

psali jsme: Ve výboru pro bezpečnost to jiskřilo. Koten byl přesto zvolen

Nebo odvážnější pohled: jako by účelová kriminalizace byla elementárním politickým mocenským nástrojem. Nebo ještě odvážněji: politická moc nejen končí, ale bohužel i začíná u toho, kdo kriminalizuje. Žijeme tak ve světě kmotrů, oligarchů, nebo policejních plukovníků a státních zástupců? A jak má občan věřit státu a státním orgánům činným v trestním řízení, když policie a justice jsou stále více nástrojem politické moci?

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Technologie  - nejnovější ,,vychytávky" ze světa vědy a techniky. Od futuristických zbraní až po bojové drony. S námi víte více

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace