Co s vyřazenými letadlovkami? Udělá se z nich most

Co s vyřazenými letadlovkami? Udělá se z nich most
Autor: "Aerial Bremerton Shipyard November 2012" by Jelson25 - Own work. Licensed under CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons|Popisek: Independence, Kitty Hawk, Constellation a Ranger v Puget Sound
14 / 04 / 2015, 12:45

Stát Washington získal federální peníze na vytvoření konceptu mostu z vyřazených letadlových lodí.

Most by se měl skládat ze tří vyřazených lodí a spojovat Bremerton s Port Orchard přes úžinu Inlet Sinclair. Projekt vede státní zástupce Jesse Young, podle kterého přijede spousta lidí podívat se památníky, které tyto lodi představují.

Největším problémem projektu je ale dostupnost vyřazených letadlových lodí, které by bylo námořnictvo ochotné poskytnout. Mezi lodě připadající v úvahu patří USS Independence a USS Kitty Hawk, nebo i USS Gerald R Ford. Independence má být letos recyklován a Kitty Hawk je převeden do rezervy. Politika US Navy je navíc nastavena, že její vyřazené lodě jsou buď použity jako muzeum, nebo zrecyklovány.

Studie financovaná federální vládou bude stát 90 tisíc dolarů a musí být hotova do prosince letošního roku. Reakce veřejnosti jsou velmi pozitivní, ale překážek na cestě k mostu ze tří letadlových lodí bude komplikovaná.

Zdroj: Foxtrotalpha

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace