Co se děje v německých uprchlických táborech? O čem nemáme vědět?

Co se děje v německých uprchlických táborech? O čem nemáme vědět?
21 / 09 / 2015, 12:15

Znásilňování, nucená prostituce žen v uprchlických táborech. Ženy, dívky i děti jsou terčem sexuálních útoků mužských žadatelů o azyl. Humanitární organizace žádají okamžitá opatření. Německá policie mlčí, aby nepodporovala protiuprchlické aktivity.

Günter Woltering (Der Paritätische Hessen),  Brigitte Ott (pro familia Hessen),  Sigrid Isser (LandesFrauenRat Hessen) a Friederike Stibane z (Landesarbeitsgemeinschaft Hessischer Frauenbüros) svým dopisem z 18. srpna letošního roku vyzvaly vládu v Hesensku, aby zasáhla v uprchlických zařízeních, kde je stále větší počet žen a mladých dívek znásilňováno, sexuálně napadáno a dokonce nuceno k prostituci ze strany mužských žadatelů o azyl.

Ke znásilňování dochází ve smíšených ubytovnách, kam jsou pro nedostatek míst pro všechny uprchlíky umisťovány současně ženy, děti i muži. Podmínky pro ženy a dívky v některých azylových domech jsou tak nebezpečné, že ženy jsou popisovány jako "lovná zvěř pro mužské predátory". Sociální pracovníci tvrdí, že mnoho obětí ze strachu z pomsty radějí mlčí. 

V dopise se údajně uvádí

(původní text otevřeného dopisu byla nucena společnost LandesFrauenRat Hessen odstranit ze svých stránek, jak uvádí v tomto textu)

  • ženy mají pro muže podřadnou roli a díky tomu, že často cestují samy, stávají se jejich častou obětí 
  • důsledkem jsou četná znásilnění a sexuální napadení, a stále častěji je také hlášena nucená prostituce
  • je třeba říci jasně, že se nejedná o ojedinělé případy
  • ženy uvádějí, že obětí znásilnění nebo sexuálního napadení se stávají i děti. K útokům dochází, když jdou v noci na toaletu, ale situace je hrozná i přes den, když jenom prochází táborem
  • mnoho žen uprchlo nejen před válkou, ale také kvůli hrozbě nuceného manželství nebo kvůli mrzačení  pohlavních orgánů. Tyto ženy jsou vystaveny zvláště vysokému riziku, protože cestují samy nebo jen se svými dětmi.  

V závěru se obrací na příslušné úřady, aby okamžitě zřídily pro ženy a děti chráněné a uzamčené objekty "Tato zařízení musí být vybavena tak, aby do nich neměli muži přístup, s výjimkou sociálních pracovníků a ostrahy. Kromě toho musí být ložnice, obývací pokoje, kuchyně a sociální zařízení propojeny tak, že tvoří samostatnou bytovou jednotku, která musí být uzamykatelná a jejíž vstupy musí být monitorovány." 

Různé ženské organizace a advokáti zastupující žadatele o azyl už volají delší dobu po tom, aby ženy a děti nebyly ubytovávány ve společných prostorech. Juliane von Krause, generální ředitelka Stop obchodu se ženami z Mnichova odhaduje, že se většina žen bez doprovodu před i během útěku stala obětí nucené prostituce nebo jiných sexuálních útoků. O konkrétních sexuálních útocích se obávají tyto ženy hovořit, ale uvádí "když o tom nevíme, ještě to neznamená, že se to nestává. Hanba hraje často velkou roli." (Zdroj: zeit.de)

Americký think tank GATESTONE Institute, který se věnuje tématům, která nezveřejňují média hlavního proudu, ve svém poměrně obsáhlém článku "Německo zasáhla epidemie znásilnění uprchlíků" popisuje nejen situaci v uprchlických táborech, ale i vypočítává případy znásilnění německých žen a tvrdí, že policie odmítá zvěřejňovat případy, ve kterých figurují uprchlíci a migranti, protože nechtějí připustit legitimitu kritiky masové imigrace. 

Zdroje:

Poznámka redakce: děkujeme čtenářovi, který nám poslal odkaz na článek a upozornil na tuto problematiku. Současně uvítáme případná upřesnění nebo upozornění na chyby. 

 

 

Tagy článku