Muslimský policista odmítl podat ruku ženě, která mu chtěla pogratulovat k povýšení

Muslimský policista odmítl podat ruku ženě, která mu chtěla pogratulovat k povýšení
Popisek: policista
24 / 07 / 2017, 18:00

Muslimský policista z náboženských důvodů odmítl podat ruku ženě, která mu chtěla poblahopřát k povýšení.

Policisté v německém městě Montabaur řeší citlivou kauzu. Jejich muslimský kolega byl povýšen a na oslavě jeho kariérního vzestupu mu gratulovali kolegové, mezi nimiž byla i jedna žena. Té však jediné odmítl podat ruku, což zdůvodnil náboženskými důvody.

Kolegové muslimského policisty proti němu zahájili disciplinářní řízení, v němž budou zkoumat, do jaké míry a jestli vůbec porušil předpisy.

Jeho jednání totiž nemuselo respektovat zásadu neutrality, která je kodifikována v principech chování policistů, respektive státních úředníků. Pokud by disciplinární řízení shledalo, že muslimský policista porušil předpisy, mohl by být potrestán zkrácením platu, v krajním případě i vyloučením ze sboru.

Zástupci policejních odborů prohlásili, že jestliže policista bude lidi posuzovat podle jejich pohlaví a odlišně k nim přistupovat, musí se rozhodnout, co je pro něj důležitější. Protože u policie je takové jednání zakázáno, existuje striktní oddělení náboženství od státu a nelze o tom jednat.

 

psali jsme:

Video: Muslimové vyhrožují bezmocným britským policistům

 

Zdroj: welt.de

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.