Copak asi upekli nejmocnější z mocných na letošním setkání Bilderbergu?

Copak asi upekli nejmocnější z mocných na letošním setkání Bilderbergu?
Autor fotografie: Pixabay|Popisek: Ilustrační foto
13 / 06 / 2015, 16:30

Luxusní resort v rakouských Alpách byl pečlivě hlídán před novináři a zvědavci. Letošního setkání se zúčastnilo 133 osobností z celkem 21 států, Češi pozváni nebyli.

Server The Guardian zveřejnil témata, kterými se zabýval tento uzavřený klub nejmocnějších osobností, které určují základní směry vývoje společnosti. Je pravděpodobné, že právě na setkáních Bilderbergu se řeší možná východiska ze světových krizí (podle konspiračních teorií se tu údajně přijímají opatření, která mají za cíl prioritně přinést do kapsy světových bank a institucí ještě více peněz, což vyvolává otázky, zda se také nejedná o tom, jak tyto krize uměle vyvolávat).

Odkaz na oficiální stránky Bilderbergu

Světová finanční, politická a hospodářská elita letos údajně projednávala čtyři základní témata: řeckou dluhovou krizi (o tom mají jednat šéfové největších finančních domů s šéfem Evropské centrální banky), situaci na Blízkém východě a terorismus, Ruský "problém" a volbu strategie EU (téma zajímalo především zástupce SRN), i využití nových technologií ve zbrojním průmyslu.

Zdroj YouTube, Alex Jones Channel

Kromě předsedů vlád, prezidentů nebo ministrů byl pozván generální tajemník NATO Jens Stoltenberg, zástupci průmyslových gigantů Michelin, Shell, Google, Ryanair, Siemens, Airbus, PayPal a další.

The Guardian spekuluje například  o tom, že mezi zástupci Ryanairu a Airbusu se jednalo o možném nákupu nových letadel. Na pořadu byla i kybernetická bezpečnost a nejnovější technologie vyvíjené pod agenturou DARPA. Jedním z klíčových témat bylo údajně i nebezpečí vystoupení Velké Británie z EU, a jak tomu zabránit.

Zdroj: The Guardian, Lidovky.cz

 

Tagy článku