Corbyn lituje svých slov, že nazval Hizballáh a Hamás svými přáteli

Corbyn lituje svých slov, že nazval Hizballáh a Hamás svými přáteli
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: Velká Británie
05 / 07 / 2016, 14:30

Šéf labouristů Jeremy Corbyn, který je nyní ,,pod palbou" svých spolustraníků, se dříve pozitivně vyjadřoval na adresu těchto vojenských teroristických organizací.

Corbyn na schůzi v parlamentu řekl poslancům Labouristické strany, že neměl v minulosti nazvat tyto organizace svými přáteli. Kontroverzní slova měl pronést v roce 2009 a dnes, když je v hluboké politické defenzivě, jich zpětně lituje.

V květnu při jednání Dolní sněmovny prohlásil britský premiér David Cameron o Corbynovi, že je ,,přítelem Hamásu" a že má i přátele v hnutí Hizballáh. Corbyn to tehdy sice odmítl, ale nyní, po vystoupení Velké Británie z EU, svých slov o přátelích v těchto organizacích lituje a přál by si, aby tato slova nikdy předtím nepoužil.

Corbyn také vzbudil v minulosti velké kontroverze tím, když si zval zástupce Hizballáhu či Hamásu do britského parlamentu. Svým poslancům ale sdělil, že kontroverzní slova neměl předtím použít:

,,Byl to zevšeobecňující jazyk, který jsem použil, ale viděno zpětně, neměl jsem ho raději vůbec použít. Lituji, že jsem tato slova pronesl, což jsem učinil i při mnoha jiných příležitostech."

Předseda labouristů se také vyjádřil ke Kenu Livingstonovi, který prohlásil, že Adolf Hitler, když přišel v roce 1933 k moci, tak nebyla jeho politika zaměřena protižidovsky. Chtěl prý jen deportovat všechny ,,sionisty" do Izraele. Za tato slova mu bylo pozastaveno členství v Labouristické straně. Corbyn znovu zmíněné výroky odsoudil a označil je za nepřijatelné a špatné.

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace