Corbyn zůstává v čele labouristů. Jeho sebevědomý vyzývatel neuspěl

Corbyn zůstává v čele labouristů. Jeho sebevědomý vyzývatel neuspěl
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: Jeremy Corbyn
25 / 09 / 2016, 12:30

Dosavadní předseda Labouristické strany Jeremy Corbyn obhájil nejvyšší stranickou funkci. V hlasování získal téměř 62%.

Jeho hlavní vyzývatel Owen Smith tak odešel ze stranického hlasování poražen, i když předtím prohlašoval, že si na Corbyna ,,věří" a že jeho čas se naplnil. Nepomohla mu ani podpora londýnského starosty Sadiqa Khana. Angela Eaglová nakonec do boje nezasáhla.

Podle Corbyna budou nyní labouristé jednotnější, protože ,,je toho víc, co nás spojuje, než rozděluje". Staronový předseda získal ve volbě o více než 2% hlasů než při svém prvním zvolení před rokem. I když se na první pohled zdá, že Corbynův mandát je silný, kritika v labouristické straně neutichla.

Corbyn musel po brexitu čelit ostré kritice zejména za to, že neudělal vše pro to, aby se zabránilo vystoupení Velké Británie z EU. Nedůvěru mu navíc vyslovilo více než 170 poslanců z 230, kteří tvoří hlavní ,,páteř" labouristické strany. Labouristická strana byla vnitřními hádkami rozklížena natolik, že to vypadalo na Corbynův odchod ještě před stranickým hlasováním. Staronový předseda však kritiku z vlastních řad vždy důrazně odmítal.

Ve své vítězném proslovu vyjádřil Corbyn přání, že by rád začal ,,s čistým štítem" ve vnitrostranické ,,občanské válce", která labouristy zejména po brexitu velmi oslabila. Zopakoval, že nebude dělat svým vnitrostranickým soupeřům žádné větší ústupky. Současně věří, že po hlasování se strana znovu stmelí a její členové se pustí společně do práce.

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.