#Covid19 a superrychlý systém pro měření teploty lidského těla na veřejnosti

#Covid19 a superrychlý systém pro měření teploty lidského těla na veřejnosti
13 / 03 / 2020, 18:00

V současné době, kdy světem “otřásá” epidemie viru COVID-19 přichází řešení pro detekci měření teploty těla, kdy lze rychle a snadno měřit na dálku osobám teplotu a snadno tak odhalit například občany pohybující se v budovách či jiných uzavřených prostorách a majících zvýšenou teplotu.

Se systémem přišla na trh společnost Dahua. Alarmy při nestandardní teplotě se pak aktivují, a to jak zvukovou, tak světelnou notifikací přímo z termální kamery nebo je možné sledovat alarmové signální “okna” v záznamovém zařízení. Zpětně si lze vyhledat v reportech překročení maximální stanovené teploty. Jde tedy o komplexní řešení, které pečlivě nejen měří teplotu, ale také vše důsledně eviduje.

Měření více osob naráz, navíc bezkontaktně, umožňuje rychle a efektivně změřit (skenovat, sledovat) velký objem osob na frekventovaných místech jako jsou letiště, školní areály, městská hromadná doprava nebo například nákupní a business centra. Pokud tento způsob měření porovnáte s tradičním měřením pomocí teploměru významně se zlepší rychlost a přesnost měření a zároveň se sníží možnost nakažení díky bezkontaktnímu měření.

Měření teploty 5 000 lidí by standardním teploměrem trvalo změřit 4,2 hodiny, jelikož měření osoby trvá alespoň 3 sekundy. Pokud se však použijete termální řešení Dahua, které změří 3 osoby za sekundu, trvá to jen 30 minut. Měření teploty termální kamerou se vyznačuje také vysokou přesností ± 0,3 ℃.

Dahua Thermal Solution od samého začátku a pomáhá s prevencí a kontrolou epidemií na letištích, nádražích, nemocnicích, školách a dalších místech. Díky vysoké přesnosti, vysoké účinnosti, silné přizpůsobivosti a snadnému nasazení má Dahua Thermal Solution široké spektrum využití.

Zdroj: Dahua

 

 

 

 

 

Tagy článku