ČR chybí 5000 vojáků. Armáda otevřela nové náborové centrum

ČR chybí 5000 vojáků. Armáda otevřela nové náborové centrum
Popisek: Aktivní zálohy AČR
27 / 11 / 2015, 14:30

Nové rekrutační středisko pro zájemce o profesionální službu v armádě nebo aktivní armádní zálohu je od včerejška otevřeno v Praze na Vítězném náměstí. Podle vedení Armády ČR je přijímání nových vojáků jedním z prvořadých úkolů.

V současné době české armádě chybí téměř pět tisíc vojáků. Právě otevřené středisko, které nahradilo to původní na náměstí Svobody, zajišťuje celý proces náboru nových uchazečů, tedy od prvopočátečního zájmu, až po přijetí do služebního poměru.

„Otevřením tohoto moderního centra jsme vytvořili místo, které pomůže všem zájemcům o vstup do Armády České republiky informovat se o všech možnostech a nabídkách pracovních míst, které u armády mohou získat,“ řekl mimo jiné při slavnostním otevření ministr obrany Martin Stropnický (ANO).

Dále dodal, že česká armáda je na trhu práce zaměstnavatelem s perspektivním zázemím, které nabízí kariérní růst a jistotu zaměstnání. Náčelník Generálního štábu AČR generálporučík Josef Bečvář vyzdvihl, že rekrutační středisko je místem s dobrou adresou a výbornou dostupností. 

„Česká armáda získává otevřením tohoto místa dobré rekrutéry na dobré adrese, v dostupnosti městské hromadné dopravy a vzhledem k tomu, že v blízkosti se nachází Generální štáb Armády České republiky a nedaleko je i Ministerstvo obrany, tak je dohledatelné pro všechny zájemce z kteréhokoli koutu naší republiky,“ konstatovala plukovnice Lenka Šmerdová, náčelnice odboru doplňování personálu.

Ihned po včerejším slavnostním otevření přišli dva zájemci o profesionální službu do Armády ČR a po všech náležitých formalitách byli zaevidováni.

Zdroj: Armáda ČR

Tagy článku