Cryptalloy Key Safe - aby vám neukradli auto

Cryptalloy Key Safe - aby vám neukradli auto
Autor: Redakce|Popisek: Klíče s RFID čipem a pouzdro Key Safe
22 / 08 / 2016, 04:30

Líbí se vám bezklíčové otevírání vozu a startování pomocí tlačítka START?

Je to pohodlné - přijdete je svému autu a to vás pozná, nemusíte hledat po kapsách klíče, pouštět tašky s nákupem na zem. Prostě samé výhody. Bezpečnost ale trpí, a stejně jako v případě moderních biometrických pasů či platebních karet mohou zloději tuto technologii využít a o auto vás připravit. Tzv. RSA útok, neboli útok zesílením signálu je velkým nebezpečím pro moderní auta.

Díky zesilovači, který zesílí signál vašeho klíče, může zloděj auto díky takto "ukradenému" signálu snadno odcizit. Půjčili jsme si proto bezpečnostní obal od firmy Cryptalloy, která se touto problematikou zabývá a pro potřeby řidičů vyvinula speciální pouzdro, které stíní signál z RFID čipu. A nejjednodušší jak vyzkoušet funkčnost bylo zkusit nastartovat Fábii poslední generace, kterou nám k tomu účelu kolegyně půjčila. A protože video řekně více než 1 000 slov, podívejte se, jak to celé funguje.

Ověřili jsme si, že s "ukrytým" klíčem se auto nedá nastartovat a tedy stejný problém bude mít i případný zloděj, který nebude schopen ukrást nejprve signál a poté vaše auto.

Fajn na celém řešení je i hezký design pouzdra a to že je z opravdové kůže.

Bezpečnostní pouzdro na autoklíč Cryptalloy je dostupné pod obchodním jménem Silverstone v e-shopu na stránkách www.cryptalloy.cz za 1 899 Kč.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace