CSG i Tatra Trucks opět podpoří konferenci Naše bezpečnost není samozřejmost

CSG i Tatra Trucks opět podpoří konferenci Naše bezpečnost není samozřejmost
Autor fotografie: Czechoslovak Group|Popisek: Z konference Naše bezpečnost není samozřejmost
09 / 03 / 2022, 16:30

V Míčovně Pražského hradu se ve čtvrtek 10. března uskuteční devátý ročník konference Naše bezpečnost není samozřejmost. V letošním roce, ve světle probíhajícího konfliktu na Ukrajině a rizik, jež přináší, bude již tradiční setkání politiků všech parlamentních stran a bezpečnostních expertů výjimečné. Z pozice generálních partnerů letošní konferenci podpořily průmyslově-technologický holding Czechoslovak Group a automobilka Tatra Trucks.

O úvodní slovo konference se postará kromě zástupce pořádající agentury ministr zahraničních věcí Jan Lipavský. Rudolf Jindrák, ředitel Odboru zahraničního Kanceláře prezidenta České republiky, přečte zdravici Miloše Zemana, prezidenta České republiky. S klíčovým projevem na konferenci vystoupí premiér Petr Fiala.

Následovat bude celkem pět panelových diskusí jak s politiky, tak s představiteli Armády České republiky či bezpečnostními experty. Na konferenci vystoupí například ministryně obrany Jana Černochová, náčelník generálního štábu AČR Aleš Opata nebo výkonný ředitel Evropské obranné agentury Jiří Šedivý, bývalý ministr obrany či Velvyslanec ČR při NATO. V závěrečné páté panelové diskusi nazvané Reflexe a perspektivy vystoupí zástupci všech parlamentních stran.

„Je nám ctí, že můžeme z pozice generálních partnerů podpořit takto významnou akci, jejíž důležitost ještě podtrhuje bezprecedentní agrese Ruska na území suverénního státu Ukrajiny. Význam této konference vnímali bezpečnostní experti i část veřejnosti i v mírových časech. Dnes, kdy jsme svědky válečného konfliktu na území Evropy, je třeba si uvědomit, že naše bezpečnost skutečně není samozřejmostí a o její zajištění je potřeba neustále usilovat,“ řekl Andrej Čírtek, tiskový mluvčí holdingu CSG a automobilky Tatra Trucks.

Konference Naše bezpečnost není samozřejmost bude v Míčovně Pražského hradu zahájena ve čtvrtek 10. března a její celodenní program bude ukončen v 16 hodin. Organizátorem akce je Jagello 2000, z.s., jež například každoročně pořádá na letišti Leoše Janáčka v Ostravě-Mošnově veřejností velmi oblíbené Dny NATO a Dny vzdušných sil Armády České republiky.

 

O Czechoslovak Group (CSG)

Czechoslovak Group (CSG) je holding navazující na tradici československého průmyslu. Podporuje rozvoj tradičních českých a slovenských společností, jež se věnují obranné i civilní průmyslové výrobě a obchodu. V podnicích začleněných do holdingu CSG, které vygenerovaly v roce 2020 tržby v hodnotě 25,7 mld. Kč, pracuje více než 8200 zaměstnanců. Hlavními obory CSG jsou strojírenství, automobilový, železniční, letecký průmysl a obranný průmysl. S produkty společností CSG se lze díky silné proexportní orientaci holdingu setkat na všech kontinentech a počet jeho zákazníků se stále rozrůstá.

O Tatra Trucks

Akciová společnost Tatra Trucks převzala v roce 2013 světoznámou kopřivnickou automobilku, která po změně vlastnické struktury prošla úspěšnou restrukturalizací. Kromě standardizovaných modelových řad vyrábí i speciální nákladní vozidla na míru požadavkům zákazníka. Osmdesát procent produkce automobilky je určeno k exportu. Automobilka Tatra Trucks zaměstnává více než 1000 lidí a dalších více než 600 pracuje v dceřiném podniku Tatra Metalurgie zaměřeném zejména na slévárenství a kovárenství.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace